Технології

Що замінить дорогі і небезпечні літій-іонні батареї

Фізики стверджують, що акумулятори на основі іонів алюмінію набагато ефективніші і безпечніші для екології, ніж популярні сьогодні літієві батареї.

Golden Batteries Closeup Фото Від pixelshot

Прогрес неможливо зупинити, і сьогодні всі ми залежимо від батарейок, подобається нам це чи ні. Все, від смартфонів до автомобілів, вимагає для роботи акумулятор. Однак сучасні літій-іонні мають ряд очевидних недоліків, але модернізований тип алюмінієвого акумулятора багато в чому перевершує сучасний стандарт.

Основна перевага алюмінієвих акумуляторів — це порівняно низькі виробничі витрати та використання матеріалів, які в достатку зустрічаються на нашій планеті й при цьому легко доступні. Це означає, що людині не доведеться руйнувати цілі екосистеми та витрачати величезні ресурси на те, щоб добути матеріали для їх виготовлення. В першу чергу цей концепт підходить для великомасштабних енергосистем — наприклад для районів, де існує можливість добувати енергію з відновлюваних джерел і її потрібно десь зберігати.

Крім дефіциту літію, виробники класичних літій-іонних акумуляторів також стикаються з проблемою використання кобальту, потенційно небезпечного для людини металу. Якщо у промисловців вийде перейти на алюміній, то ми станемо помітно менше залежати від викопного палива, та й сам процес виробництва і перероблення батарейок помітно спроститься.

Схема алюмінієвого акумулятора Yen Strandqvist / Chalmers University of Technology

Фізик Патрік Йоханссон з Технологічного університету Чалмерса у Швеції також зазначив, що акумулятори нового типу володіють подвоєною енергомісткістю в порівнянні з тими видами алюмінієвих батарей, що вже існують на ринку. Сам по собі концепт не є новаторським, але якщо раніше у вигляді катода використовувався графіт, то тепер його замінив антрахінон.

Втім, навіть самі розробники визнають, що їх винаходу є куди розвиватися. Особливо це стосується електроліту — хімічної суміші, яка і стимулює рух іонів між катодом і анодом. За словами Йохансона, алюміній в принципі є кращим носієм заряду, ніж літій, оскільки він багатовалентний і «кожен іон компенсує кілька електронів».

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button