Всесвіт

Японські вчені вивчать джерело високої температури на астероїді Рюгу

Японські космічні експерти заявили, що вивчать зразки грунту, привезені з далекого астероїда Рюгу. Вони планують знайти джерело тепла, який змінив структуру небесного тіла.

Вчені з Японського агентства аерокосмічних досліджень (JAXA) заявили, що вони провели попереднє дослідження 5,4 грама грунту, який космічний корабель Hayabusa 2 («Хаябуса-2») привіз в грудні з астероїда Рюгу. Космічний об’єкт знаходиться в 300 млн кілометрів від Землі.

Близько 3 грамів чорних гранул взяті з поверхні Рюгу під час приземлення Hayabusa 2 на астероїд в квітні 2019 року. Близько 2 грамів більших фрагментів розміром до 1 сантиметра отримані з-під поверхні в кратері. Його створив сам космічний корабель, коли приземлився вдруге.

Грунтуючись на аналізі даних, переданих Hayabusa 2, за допомогою спектрофотометра в ближньому інфрачервоному діапазоні, вчені JAXA з’ясували, що астероїд піддавався впливу надзвичайно високих температур як на поверхні, так і під нею. Можливо, через внутрішнє джерело тепла або зіткнень планет, а не через тепло від Сонця.

Кохей Кітазато, планетолог з Університету Айзу, що працює з JAXA, заявив, що його команда виявила ознаки тепла, що перевищує 300 ° C.

Він додав, що грунт під землею не зможе досягти такої температури тільки через сонячне тепло.

JAXA продовжує початкове вивчення зразків астероїдів. Вчені також вивчать можливі сліди органічної речовини в надії, що вони допоможуть зрозуміти походження Сонячної системи й життя на Землі.

Після вивчення в Японії деякі зразки будуть передані НАСА та інші міжнародні космічні агентства для додаткових досліджень.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button