Всесвіт

Космічний зонд вивчив структуру сонячного вітру біля самого витоку

Зонд «Паркер» спостерігав складну структуру швидкого сонячного вітру на поверхні Сонця. Дослідження опубліковано в журналі Nature.

Сонячний зонд «Паркер» наблизився досить близько до поверхні зірки, щоб виявити тонку структуру швидкого сонячного вітру поблизу того місця, де він генерується на поверхні Сонця. Потік, який у Землі здається суцільним, у поверхні Сонця нагадує окремі струмені, що виходять з корональної діри, як з лійки душа.

Результати дослідження засновані на спостереженнях, отриманих зондом «Паркер» під час прольоту над поверхнею Сонця в листопаді 2021 року. Космічний корабель, який рухався на відстані близько 12 сонячних радіусів від поверхні зірки (більше 8 млн км), зафіксував проходження через струмені матеріалу, а не через просту турбулентність. Дослідники простежили ці струмені до джерела, встановивши, що вони виходять з клітин супергрануляції в фотосфері.

Грунтуючись на даних спостережень і моделювання, дослідники показали, що корональні діри подібні насадкам для душу з приблизно рівномірно розташованими струменями. Вони виходять з яскравих плям, де лінії магнітного поля рухаються до поверхні Сонця і виходять з неї. Дослідники вважають, що коли протилежно спрямовані магнітні поля перетинаються один з одним в цих воронках, які можуть досягати 29 тис. км в поперечнику, вони розриваються і знову з’єднуються, викидаючи заряджені частинки.

Оскільки «Паркер» виявив в цих струменях частинки надзвичайно високих енергій — від десятків до сотень кеВ в порівнянні з декількома кеВ для більшості частинок сонячного вітру, дослідники вважають, що це повинно бути магнітне пере’єднання, яке прискорює частинки і генерує альвенівські хвилі. Ці поперечні плазмові хвилі, що поширюються уздовж силових ліній магнітного поля, прискорюють заряджені частинки.

Наша інтерпретація полягає в тому, що ці струмені відтоку і возз’єднання збуджують альвенівські хвилі в міру їх поширення. Це явище добре відомо за хвостом магнітосфери Землі, де відбуваються аналогічні процеси, – говорить Стюарт Бейл, професор фізики Каліфорнійського університету в Берклі і співавтор дослідження.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button