Всесвіт

Сонце після смерті перетвориться у гігантський алмаз

Вчені прийшли до висновку, що білі карлики, залишки зірок, подібних до нашого Сонця, починають кристалізуватися в якийсь момент їх життєвого циклу, і багато з них вже мають ядро з твердого кисню і вуглецю.

Наше Сонце, як і багато інших зірок Всесвіту, за мільярди років вибухне і перетвориться на білого карлика.

Через якийсь час небесне світило пройде через власну еволюцію і спалахне Надновою зіркою, ядро якої здатне кристалізуватися. В результаті Сонце може стати гігантським алмазом, пишуть вчені в журналі Nature.

Білі карлики являють собою компактні зірки з масами, порівнянними або більше маси Сонця, але позбавлених власних джерел енергії, а їх матерія поступово кристалізується.

Спостереження показали, що залишки загиблих зірок, як наше Сонце, звані білими карликами, мають ядро з твердого кисню і вуглецю, яке формується в результаті фазового переходу на одному з етапів їх життєвого циклу.

Цей перехід аналогічний перетворенню рідкої води в лід, проте він відбувається при більш високих температурах. Виявлення цього факту говорить про те, що вік білих карликів може бути на кілька мільярдів років більше, у порівнянні з попередніми оцінками.

Кнопка «Наверх»