Земля

Отруйні морські змії нападають на дайверів, тому що приймають їх за самок

Біологи припустили, чому отруйні морські змії часто атакують нирців. Причиною може бути те, що дайвери рухаються так само, як самки цих рептилій.

Водолази часто розповідають про атаки дуже отруйних морських змій, які обвиваються навколо них і кусають. Біологи вважають, що змії просто плутають дайверів з самками і таким чином доглядають за ними

Гладкі морські змії Aipysurus laevis мешкають у західних берегів Австралії і на території Великого бар’єрного рифа. Водолази, які вивчають подібні рифи, часто скаржаться на напади рептилій. Тому біологи з Університету Маккуорі (Австралія) вирішили з’ясувати, що стає причиною подібних нападів.

Після трьох років спостережень вчені виділили в поведінці змій кілька незвичайних особливостей. Дві найважливіших з них полягали в тому, що подібним чином поводилися в основному самці, і при цьому вони атакували нирців в основному взимку.

Якраз в цей час у морських змій починається шлюбний сезон, під час якого самці кружляють навколо самок, рухаючись зигзагами і здійснюючи інші різкі рухи. У відповідь на такі залицяння самка або обвивається навколо самця, або збігає від нього. В такому випадку невдаха залицяльник починає переслідувати самку і продовжує свій «танець» до тих пір, поки у нього на це є сили.

Вчені вважають, що щось схоже відбувається і у випадку з нирцями. Намагаючись поплисти від самців Aipysurus laevis, дайвери провокують їх, після чого змії неодмінно починають переслідувати аквалангістів.

Біологи рекомендують людям, які потрапили в таку ситуацію, не реагувати на зайву увагу змій і залишатися на місці, щоб знизити ймовірність укусу.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button