Земля

Японський каратист зумів відбити напад ведмедя

Хірохіто Міягава, якому вже 68 років, активно займається карате і очолює додзьо в місті Фуефукі префектури Яманасі. Він працював на городі в гірській місцевості, коли на нього несподівано напав ведмідь. Каратист не розгубився і завдав йому кілька ударів головним чином ногами, використовуючи прийоми карате.


«Я відчув чиюсь присутність ззаду, а коли обернувся, побачив ведмедя. Він стояв на задніх лапах і був готовий до нападу. Спочатку я вдарив його ногою в живіт, потім завдав удари в груди, це подіяло, і ведмідь опустив голову, тоді я наніс удар ногою. Ведмідь втік в гори», — розповів чоловік.

При цьому тварина зуміла все-таки подряпати каратиста, але рани не є тяжкими.

В кінці липня в префектурі надійшло 83 повідомлення про ведмедів в околицях житла. Поліція попереджає про необхідність дотримуватися обережності.

Ведмеді, які спускаються до житла або нападають на людей в горах, не є рідкістю в Японії.

Щорічно фіксується понад 100 випадків нападу ведмедів на людей. Найчастіше це відбувається в травні і жовтні, до 10 таких нападів у рік закінчуються для людей трагічно. Зокрема, у травні цього року в префектурі Акіта ведмідь задер до смерті жінку, яка збирала в горах трави. У минулому році число жертв таких нападів у цій же префектурі досягло чотирьох.

Кнопка «Наверх»
Закрыть