Здоров'я

Жінки приймають антидепресанти в 2 рази частіше за чоловіків

Жінки в два рази частіше за чоловіків використовують антидепресанти, повідомляють американські вчені. Дані, зібрані Центром з контролю і профілактики захворювань у США, свідчать про значне збільшення кількості людей обох статей, що приймають антидепресанти протягом 15-річного періоду. Але в той час як процентне збільшення з плином часу було однаковим серед чоловіків і жінок, представниці слабкої статі використовують антидепресанти вдвічі частіше, ніж чоловіки.

Антидепресанти є одним з найбільш часто використовуваних терапевтичних препаратів у США, і в той час як більшість з них приймаються для лікування депресії, вони також можуть лікувати інші стани, такі як неспокій. Експерти кажуть, що, хоча показники депресії, можливо, зросли за останній час, дані також показують, що лікарі, ймовірно, стали краще діагностувати і лікувати депресію і тривожні розлади. Що стосується гендерного розриву, то фахівці не можуть точно сказати, чому прийом антидепресантів більш поширений серед жінок, але, ймовірно, це відбувається тому, що чоловіки рідше звертаються до лікаря з проблемами психічного здоров’я. Такі висновки експерти зробили в ході вивчення даних 13950 людина.

«Поширеність психічних розладів, які вимагають прийому антидепресантів, збільшилася, і лікарі стали краще діагностувати дані розлади – це може допомогти пояснити гендерні відмінності в прийомі антидепресантів, – говорить доктор Оуен М’юїр. – Крім того, жінкам частіше призначають ліки, тому що вони з більшою ймовірністю звертаються до лікаря для лікування депресії або занепокоєння. Насправді жінок з депресією не вдвічі більше, ніж чоловіків».

Натхнення: healthvesti.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button