Головна / Земля / Йеллоустон вивергався частіше, ніж вважали вчені

Йеллоустон вивергався частіше, ніж вважали вчені

Близько 630 000 років тому супер-вулкан під Йеллоустоунським національним парком у Вайомінгу провів своє останнє катастрофічне виверження, сформувавши кальдеру, яка охоплює майже всю ширину парку і покрив товстим шаром попелу всю Північну Америку.


Але останні дослідження показали, що Йеллоустоун вивергався двічі за 270 років, про що свідчать нові дані з давніх грязьових відкладень, виявлених біля узбережжя Санта-Барбарі, штат Каліфорнія.

Нові дані представлені на щорічних зборах Геологічного товариства Америки. Дослідники кажуть, що більшість свідчень виверження Йеллоустоун знаходиться на суші в товстих шарах ущільненої, вивітреної породи, яка могла б легко приховати подвійне виверження.

Обидва шару тефрі також збігаються з різким зниженням температури на 3 ° C, згідно з записами ядра ізотопів кисню і скам’янілого планктону, причому кожен епізод тривав 100 або більше років.

Якщо це підтвердиться, дослідження може вказувати на те, що Йеллоустоун може накопичувати сили для нових вивержень набагато швидше, ніж вважалося раніше, і що традиційні погляди на вулканічну зиму, період охолодження, викликаний відбиваючими краплями і попелом вулкана, не можуть пояснити, чому столітня зима відбулася саме після виверження супервулкана.