Земля

Динозаври жили в Арктиці круглий рік, незважаючи на холод

Американські вчені знайшли докази того, що динозаври, які жили в Арктиці мешкали там цілий рік. Результати дослідження публікує Current Biology.

Ще недавно вчені з’ясували, що динозаври могли жити в холодному кліматі. Нове дослідження показало, що вони розмножувалися і виховували потомство в Арктичному регіоні.

Майже десять років науково-дослідних робіт на території північних районів Аляски дозволили палеонтологам зібрати величезну колекцію скам’янілих кісток динозаврів. У різні епохи вони мешкали в Арктиці. Все це вказувало на те, що тварини жили там, але не розмножувалися. Кістки дитинчат динозаврів вчені не знаходили. До недавнього часу.

Вчені виявили маленькі кістки й зуби щойно вилуплених з яєць дитинчат динозавра. До речі, вони належали різним видам.

Ця знахідка спростувала чільну в науці теорію про міграцію динозаврів в теплі краї. Різні види динозаврів, що мешкали в північних регіонах планети, від мініатюрних до гігантських, вели осілий спосіб життя в холоді і, в тому числі розмножувалися в умовах півночі.

За словами професора Грегорі Еріксона, одного з авторів статті, знахідка дослідників – рідкість. Останки маленьких динозаврів в цей час виявляють нечасто, тому що вони крихкі і дрібні.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button