Аналітика

Ігор Ейдман: “Мета Путіна – повалення Меркель”

В інтерв’ю німецькій Donaukurier соціолог і публіцист Ігор Ейдман сказав, що Кремль буде активно втручатися в передвиборну кампанію з виборів в Бундестаг і намагатися дестабілізувати ситуацію в Німеччині і Європі. Ігор Ейдман, двоюрідний брат вбитого російського опозиціонера Бориса Нємцова, з 2011 року проживає в Німеччині, зазначає автор публікації Борис Райтшустер.

1-08-01-2017-600-346

“Після анексії Криму і агресії Росії, спрямованої проти України, почалася нова холодна війна. Захід намагається зупинити експансію Путіна за допомогою санкцій і дипломатичного тиску. Росія, зі свого боку, намагається послабити це протистояння, підкуповуючи політиків і підтримуючи проросійських кандидатів на виборах”, – сказав соціолог.

“Кремль витрачає великі кошти для впливу на громадську думку в Німеччині. Я знаю це з перших вуст, від своїх колег, – пояснив Ейдман. – Деякі московські PR-фахівці, з якими я працював в Держдумі, зараз займаються тим, що просувають російські інтереси в Німеччині”.

Крім того, додав Ейдман, Кремль “задіяв цілу армію інтернет-тролів, щоб поширювати свою позицію в німецькомовному сегменті інтернету. Деякі відомі німецькі журналісти і публіцисти більш чи менш відкрито працюють на Москву”. Особливу інформаційну кампанію Кремль направив і на російських німців, які проживають у Німеччині, упевнений він.

Найважливішим тактичним завданням Путіна Ейдман назвав “повалення Меркель”. “Її критична позиція у ставленні Путіна є напрямною для всієї політики ЄС. Без Меркель цілком можлива відміна антиросійських санкцій, а також докорінна зміна всієї політики щодо Москви. Путін мріє про те, щоб поставити у влади лояльні собі сили. В такому випадку він міг би стати шефом ослабленої Європи”.

Німеччина, за словами Ейдмана, може захиститися “від брехні правдою”: “Потрібно забезпечити широкий доступ до незалежної інформації, журналістським розслідуванням про кремлівської пропаганди”.

“Найбільшою загрозою 2017 року стає поширення путінізму, – впевнений соціолог. – Іншими словами, є небезпека, що до влади в провідних європейських державах можуть прийти ультраправі або інші пропутінські партії”.

Джерело: Donaukurier

Натхнення: inopressa.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button