Аналітика

Євросоюз не поспішає вводити нові санкції проти Москви

foto_cikavosti_26.07.2014-010Девід Карретта (David Carretta)

Брюссель – Європа не поспішає вводити «третю фазу» санкцій для того, щоб ще болючіше вдарити по найважливіших секторах російської економіки: 24 липня Європейський Союз зіткнувся з черговою перешкодою у своїй спробі Володимира Путіна підштовхнути до того, щоб він все-таки взяв на себе відповідальність за збитий літак компанії Malaysia Airlines і припинив війну проти України. Поки останки 298 жертв рейсу МН17 продовжували прибувати в аеропорт Ейндховена (Eindhoven), посли 28 країн ЄС зібралися в одному з залів і, використовуючи в якості доказу запис прослуханих переговорів сепаратистів, приступили до обговорення нового ряду санкцій проти Росії.

Відхід у відставку українського прем’єра Арсенія Яценюка після того, як всеукраїнське об’єднання «Свобода» і партія колишнього чемпіона з боксу Віталія Кличка «УДАР» вийшли з парламентської коаліції, лише полегшило завдання тим членам ЄС, які хотіли б потягнути час. «Історія нам цього не пробачить», – заявив Яценюк, звинувативши перебіжчиків у тому, що вони заморозили законопроекти, необхідні для реформування країни. Здається, все це справа рук Петра Порошенка, згідно з яким, «українське суспільство хоче повного перезавантаження влади» з проведенням дострокових парламентських виборів.

Посли ЄС вирішили оновити чорний список юридичних та фізичних осіб, стосовно яких поширюються санкції (від відмови у візах до заморожування фінансових активів), включивши в нього 15 російських високопоставлених чиновників і активістів проросійського руху на сході України, 9 компаній і 9 організацій. Однак наближеним до Кремля олігархам і підприємствам доведеться почекати до наступного тижня. Для активації «третьої фази» – санкцій у сферах оборони, енергетики та фінансів – треба час. І, можливо, чималий. Однак «обговорення продовжиться ще й на наступному тижні», – заявив офіційний представник виконавчого комітету ЄС.

«Коли держави-члени Євросоюзу вирішать (і якщо вони вирішать), як будуть вести себе далі, Єврокомісія надасть їм необхідні законодавчі пропозиції». Підготувати неофіційний документ для переходу до «третьої фази» було доручено Єврокомісії, яка вперше підійшла до роботи з особливою відповідальністю. Європейським бізнесменам заборонено купувати акції або облігації, випущені російськими банками, участь держави в капіталі яких перевищує 50% (7,5 мільярдів у 2013 році), і компаніями, діяльність яких пов’язана з секторами, які потрапили під дію санкцій. Європейські біржі будуть закриті для російських акцій. Також буде введено ембарго на продаж зброї (300 мільйонів в рік, не рахуючи вже підписаних великих договорів). Не обійдеться і без обмежень на експорт техніки, використовуваної як у цивільних, так і військових цілях (у сукупності 20 мільярдів, незважаючи на те, що Комісія спочатку запропонувала обмежитися товарами на суму в 4 мільярди), а також на експорт так званих «чутливих технологій, особливо в галузі енергетики (150 мільйонів).

Читайте також: Mistral зіштовхує Францію і Сполучені Штати

Особлива увага до сфери фінансів як би натякає на те, що Девід Кемерон має намір дотриматися слова. Британський прем’єр наполягав на «серйозних економічних санкціях», звинувачуючи Франції в абсолютно «нечуваній» поведінці, маючи на увазі постачання кораблів «Містраль» у Росію. Як підкреслив аналітичний центр «Open Europe», вся тяжкість санкцій впаде, перш за все, на сам Лондон: «незважаючи на те, що Франція з Німеччиною стали висловлюватися в більш різких категоріях, їх слова все одно розходяться з ділом».

Єврокомісія намагатиметься не торкнутися інтересів столиць, які виступають проти «третьої фази», – Парижа, Берліна і Риму, і зробити так, щоб обмеження в сфері енергетики торкнулися лише техніки, необхідної для «виробництва в довгостроковій перспективі, щоб не зривати нинішні поставки». Прем’єр-міністр Італії Маттео Ренці в одному з інтерв’ю заявив про те, що Італія «буде заодно з Великобританією, Німеччиною і Францією», але все-таки краще намагатися не доводити ситуацію до нової холодної війни.

Джерело: L Ue non ha fretta di attuare la “fase 3” delle sanzioni a Mosca


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button