Технології

ІІ армії США навчився пророкувати військову загрозу на кілька днів вперед

Пентагон використовує штучний інтелект, щоб передбачати майбутнє і попереджати військових про атаки ворогів на такі вразливі місця, як Панамський канал.

Image by David Mark from Pixabay

Американські військові продовжують експериментувати з технологіями штучного інтелекту. Як повідомляють ЗМІ, Північне командування ЗС США (NORTHCOM) завершило проведення серії тестів в рамках експерименту по глобальному інформаційному домінуванню (Global Information Dominance Experiments, GIDE). Воно реалізується шляхом побудови інформаційної системи на основі ІІ-алгоритмів і хмарних обчислень. Планується, що технологія буде передбачати розвиток подій на кілька днів вперед.

Використання цієї технології приведе до серйозних змін в стратегії при проведенні військових і урядових операцій. Система GIDE на основі машинного навчання в змозі відстежувати найменші зміни даних, що вказують на можливість появи будь-яких проблем, в режимі реального часу. Наприклад, якщо супутникові знімки фіксують підготовку відплиття з порту підводного човна будь-якої ворожої країни, то ІІ-алгоритм відзначить цей факт, припускаючи, що човен, швидше за все покине місце стоянки. Військовим аналітикам потрібні були б годинник або навіть дні, що вивчити всю інформацію і відзначити ці зміни. Своєю чергою, система GIDE справляється з цим завданням за кілька секунд.

Генерал Глен Ван Херк, командувач Північним командуванням США, сказав, що GIDE об’єднує ресурси штучного інтелекту і хмарних обчислень з даними з джерел по всьому світу для «досягнення інформаційної переваги» і «переваги в прийнятті рішень». Використання ІІ-системи розширить військовий потенціал Пентагону. Наприклад, замість того, що реагувати на те, що відбувається і покладатися на вже застарілі дані, військові можуть робити попереджувальні кроки. Особливо це буде корисно при проведенні військових операцій. Відзначається, що система на основі штучного інтелекту стане в пригоді й в цивільних операціях.

У той час як BBC і армія США також використовують II для прогнозування сценаріїв конфліктів, ІІ-система Міністерства оборони США використовує дані, вже отримані із супутників, радарів, людської розвідки та інших джерел.

Засноване в 1958 році в розпал холодної війни, NORTHCOM відповідає за захист Північної Америки, в першу чергу, від повітряних атак і забезпечення попередження з моря.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button