Здоров'я

Хронічний біль виявився здатним руйнувати емоційний стан на хімічному рівні

Вчені з’ясували, що хронічний біль може впливати не тільки на фізичний стан, а й на психіку людини, визначаючи його почуття, думки й переконання.

Хронічний біль виявився здатним руйнувати емоційний стан на хімічному рівні / © Getty images

Приблизно кожна десята людина у світі стикається з тими чи іншими хронічними болями. Від них страждають більше людей, ніж від хвороб серця, діабету і раку, разом узятих. А в деяких регіонах планети до постійних болів того чи іншого генезу схильний кожен четвертий.

Відомо, що гамма-аміномасляна кислота (ГАМК) грає важливу роль в передачі сигналів в мозку, стримуючи активність у всій нервовій системі. Зокрема, в префронтальній корі головного мозку переважна активність ГАМК обмежує зв’язок з іншими областями, такими як мигдалеподібне тіло.

Працюючи в балансі зі стимулюючим нейротрансмітером глутамат, ця сигнальна система гарантує, що наші емоції підтримують нас в потрібні моменти, не викликаючи надмірного стресу. Дослідження на тваринах показали значні відмінності в кількості глутамату, який активізується в медіальній області префронтальної кори, коли живі істоти відчувають хронічний біль.

Те ж саме спостерігається у людей, які піддаються постійним болям: рівень глутамату в їхньому мозку знижується. Проте точний зв’язок між хронічним болем і змінами емоційної сфери у людини досі не виявлено.

Фахівці з Університету Нового Південного Уельсу (Австралія) використовували передові методи візуалізації для сканування концентрації нейромедіаторів у 48 добровольців, частина з яких мала хронічні болі, а частина – ні. Робота опублікована в European Journal of Pain.

В результаті дослідники змогли виявити, що тривалий біль дійсно корелює зі зниженням рівня ГАМК, а також з емоційними реакціями людини, його думками й діями. Хронічний біль пов’язана з порушенням сну, підвищеним стресом, депресивними симптомами, тривогою і почуттям провини.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments