Головна / Технології / IKEA показала, як буде виглядати кухня через 10 років

IKEA показала, як буде виглядати кухня через 10 років

Компанія IKEA, гігант у світі меблів, опублікувала своє бачення того, як зміниться кухня людини, яка йде в ногу з часом, через 10 років. Вона опублікувала концепт «Кухня 2025».

Розумний стіл

Здавалося б, що можна придумати в процесі виготовлення їжі? Це найдавніше заняття начебто вже відточено. Вогонь, ножі, сковорода, каструля, ополоник… Але двадцяте століття привело на кухню електрику – мікрохвильові печі, електричні печі, плити з індукційним нагріванням і склокерамічним покриттям.

21-е століття поки лише намагається винайти якийсь новий підхід, в основному з використанням смартфонів. 3D-принтери їжі – поки незрозуміло, для чого вони. Розумні сковорідки – сумнівно. Ґаджет для управління плитою – цікаво, і, до речі, його можна було б просто вмонтувати в плиту.

IKEA пропонує своє бачення кухні 21 століття:

Стіл скомбінований з відеокамерою, відеопроектором і індукційною плитою.

Камера розпізнає продукти, викладені на стіл. Посуньте продукти в одну купку – і комп’ютер запропонує вам варіанти рецептів, що включають ці продукти. Проектор виведе варіанти на стіл. Виберіть варіант, і проектор детально покаже вам, що робити з кожним з інгредієнтів. Також ви можете переглянути навчальний ролик з приготування страви. Цей ролик могли записати професіонали — або ваші друзі і родичі.

Після підготовки страв їх можна починати готувати, не відходячи від столу – під поверхнею знаходяться індукційні нагрівальні елементи. Вони ж допоможуть зберегти вашу каву теплою, поки ви сидите за столом, і заряджаєте ваш ґаджет.

Відкрите зберігання їжі

Швидка доставка їжі дронами або іншими швидкісними засобами скасує необхідність щотижневих закупок і дозволить зберігати їжу на відкритих полицях, які не витрачають електрику і не приховують їжу.

Дно контейнерів складається зі сплаву нержавіючої сталі і гадолінію. Подвійні прозорі стінки утримують температуру і дозволяють бачити їжу. На полиці індукційний метод охолоджує контейнер, а якщо його переставити на стіл, то індукція зможе розігріти їжу до потрібної температури. Потрібна температура зберігання і готування зчитується автоматично з RFID-мітки, яку ми переклеиваем з магазинної упаковки їжі на контейнер.

Дбайливе ставлення до відходів

Органічні відходи, що потрапляють в злив раковини, віджимаються насухо і у вигляді брикетів складуються для перевантаження у сміттєвоз.

Вода, що залишилася, використовується для поливу кімнатних рослин. Неорганічні відходи сортуються по матеріалу і пресуються в брикети. В залежності від кількості відходів, які доводиться утилізовувати, сім’я отримує знижки на оплату енергії або навпаки, націнки.

Дбайливе ставлення до води

Раковина може гойдатися навколо осі – якщо вода не дуже брудна, її можна злити в одну сторону і відправити на поливання рослин. Дуже брудна вода зливається в каналізацію.

Майбутнє тут

Біля столу вже є працюючий прототип. Принаймні, розпізнавання продуктів і проектор показали на виставці:

Натхнення: nanonewsnet.ru

 
comments powered by HyperComments