Технології

У Китаї намагаються отримати енергію з атмосферного азоту

Азот, як найпоширеніший на планеті газ, завжди приваблював дослідників як поновлюваного джерела енергії.

В Китае пытаются получить энергию из атмосферного азота

Молекули азоту складаються з двох атомів (N2), сполучених сильним ковалентним зв’язком, і в звичайних умовах не руйнуються.

Вчені ж хочуть розірвати цей зв’язок, щоб використовувати енергію розриву для перетворення в електричну. На сьогодні великого успіху досягти не вдавалося. Проте, китайські дослідники стверджують, що знайшли новий підхід до використання атмосферного азоту в акумуляторі.

Зокрема, цю тему розробляє Інститут прикладної хімії Чаньчуня при китайській Академії наук. Концепція така: вчені хочуть буквально повернути назад хімічну реакцію, яка використовується в даний час в літій-нітридних батареях.

Замість того, щоб отримувати енергію від розпаду 2Li3N на літій і азот, китайські вчені хочуть запустити процес синтезу N2/Li3N, використовуючи для генерації електрики енергію реакції атмосферного азоту з літієм. Вона невелика, але цілком порівнянна з енергією, що отримується від літій-металевих акумуляторів.

“Це багатообіцяюче дослідження забезпечує не тільки фундаментальний і технологічний прогрес системи акумулювання енергії, але і створює просунутий цикл оборотного процесу фіксації азоту,” — заявив провідний автор проекту Сін-Бо Чжан.

 


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button