Наука

Імовірність хвороби Альцгеймера виявилася нижчою при багатьох соматичних захворюваннях

Alzheimer's & Dementia: Йдеться про кореляцію, а не причинний зв'язок.

Австралійські вчені провели крос-секційне дослідження і з’ясували, що захворюваність на помірні когнітивні порушення (ПКУ) та деменцію, пов’язану з хворобою Альцгеймера (ХА), позитивно корелює з тривожністю та іншими неврологічними розладами, а негативно – з багатьма поширеними соматичними захворюваннями.

by @user16679917

Публікація про це з’явилася у журналі Alzheimer’s & Dementia: Diagnosis, Assessment & Disease Monitoring. Іцзюнь Пань (Yijun Pan) з Мельбурнського університету з колегами з різних наукових центрів Австралії проаналізував дані 2443 людей похилого віку, які взяли участь у національному дослідженні візуалізацій, біомаркерів і способу життя при старінні AIBL, запущеному в 2006 році. Зокрема, авторів цікавила кореляція наявності УКН/БА та 20 найпоширеніших найбільш поширених

Виявилося, що ймовірність розвитку УКН/БА істотно підвищена за тривожності та інших неврологічних розладів (приблизно в 1,5 і 2,5 раза відповідно, більш виражено у чоловіків). При цьому простежувався значущий негативний зв’язок її з такими станами, як артрит, онкозахворювання, скарги з боку шлунка, підвищений рівень холестерину в крові, перенесена операція з повного протезування суглоба, дефекти зору, захворювання нирок і печінки.

Істотної кореляції з депресією, падіннями та інсультом виявлено не було. Для уточнення виявлених закономірностей і можливості генералізації отриманих результатів необхідне проведення лонгітюдних досліджень на цю тему, підсумовують автори роботи.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button