Наука

Імунітет бактерій допоможе відстежити зміни ДНК людини

Група вчених-біологів з Даремського університету у співпраці з ліверпульським університетом, нортумбійським університетом і біолабораторіями нової Англії провели дослідження захисних систем бактерій. Вони сподіваються, що це допоможе відстежити модифікації в геномі людини. Робота опублікована в журналі Nucleic Acids Research.

ДНК

Дослідження показало, що дві системи доповнюють один одного, захищаючи бактерії від бактеріофагів. Одна нейтралізує віруси, у яких немає модифікацій ДНК. Друга усуває бактеріофаги, які здатні змінити свою ДНК, щоб уникнути першого захисту. Цю систему назвали BrxU. Вона розпізнає модифікації ДНК вірусів і захищає бактерії, змінюючи їх власну ДНК, щоб протистояти бактеріофагам.

Такі ж зміни ДНК, які розпізнає BrxU, з’являються в геномі людини при раку і нейродегенеративних захворюваннях.

“Здатність розпізнати модифіковану ДНК вірусів дуже важлива, оскільки подібні модифікації зустрічаються в геномі людини. Цей додатковий шар інформації, “епігеном”, змінюється в міру дорослішання людини, а також у випадках виникнення раку і нейродегенеративних захворювань. Якщо ми зможемо використовувати BrxU для картування епігенома, це змінить наше розуміння процесу, що контролює дорослішання людини й розвиток хвороби», — розповів старший автор дослідження доктор тім Блауер, доцент і науковий співробітник Інституту Лістера факультету біологічних наук Даремського університету.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button