Наука

Дослідження: до 2035 року майже всі страви готуватимуть із замінника білка

У новому дослідженні відзначається, що до 2035 року альтернативні білки займуть десяту частину ринку. При цьому велику частину страв можна буде приготувати з використанням альтернативних продуктів.

Source of Protein Products on Wooden Table
Фото від pixelshot

До 2035 року продукти з альтернативних білків займуть 11% від загального ринку. Дослідники впевнені, що до цього моменту з використанням таких замінників можна буде приготувати практично будь-які традиційні страви. При цьому вони будуть дешевше і не втратять звичного смаку. Про це повідомляє джерело з посиланням на спільне дослідження компаній BCG і Blue Horizon Corporation (BHC).

Вчені впевнені, що до 2035 року 95% найпопулярніших страв у світі можна буде приготувати з використанням альтернативних продуктів. До цього часу сукупний обсяг ринку альтернативних продуктів з м’яса, яєць, молочних продуктів і морепродуктів досягне не менше 290 млрд доларів, до 97 млн тонн.

«З урахуванням поточної динаміки зростання споживання продуктів з альтернативних джерел білка, зростанням заходів щодо обмеження впливу існуючих форм ведення сільського господарства на клімат, а також підвищеним інтересом інвесторів до сектору альтернативних білків, можна сказати, що 11% від загального ринку білка у світі — не така агресивна цифра. Це саме те, що нам сьогодні необхідно, через те, що виробляти смачні продукти з рослинної сировини ми вже вміємо. Потрібно масштабувати їх виробництво для зниження ціни, а це тягне істотні капітальні вкладення» – вважає Андрій Зюзін, керуючий партнер фонду «Fuel for Growth», експерт ринку FoodNet НТІ.

Дослідники припускають, що зростання може бути ще швидшим за умови досягнення піку споживання тваринного м’яса. Основні ризики вчені бачать в області регулювання продуктів.

На думку експертів, рослинні альтернативи можуть зрівнятися з ринком натуральних продуктів до 2023 року. А з 2025 року те ж саме зроблять альтернативні білки, які отримують з мікроорганізмів — грибів, дріжджів і одноклітинних водоростей.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button