Всесвіт

Астрономи нанесли на карту 100 000 місць народження зірок в 90 галактиках (фото)

Вчені картували котли з газу і пилу, в яких виковуються зірки. Згідно з новим, першому у своєму роді дослідженню, такі «зоряні ясла» набагато різноманітніше, ніж вважалося раніше.

Астрономи з проєкту PHANGS систематично нанесли на карту понад 100 000 «ясел» в 90 галактиках і виявили, що вони набагато унікальніші, ніж припускали вчені.

Астрономи нанесли на карту 100 000 місць народження зірок в 90 галактиках
Невелика підбірка з 90 галактик, включених в огляд ALMA. (Зображення надано: ALMA (ESO / NAOJ / NRAO) / PHANGS, С. Дагнелло (NRAO))

На формування зірок можуть знадобитися десятки мільйонів років. Але наскільки швидко цей процес виснажує запаси газу і пилу в «зіркових яслах», залежить від того, де вони розташовані в галактиці.

“Раніше ми думали, що всі зоряні ясла в кожній галактиці повинні виглядати більш-менш однаково, але це дослідження показало, що це не так. Саме вони відповідають за створення галактик і планет”, – говорить Адам Лерой, провідний автор дослідження, доцент кафедри астрономії в Університеті штату Огайо

Протягом п’ять років астрономи спостерігали і картували найближчий Всесвіт за допомогою радіотелескопу Atacama Large Millimeter / Submillimeter Array (ALMA). У підсумку, вчені з’ясували, що зірки формуються по-різному в залежності від того, чи розташовані молекулярні хмари, які їх створюють, в галактичних дисках, спіральних рукавах або галактичних центрах.

Результати дослідження будуть опубліковані на сайті препринтів arXiv.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments