Всесвіт

Індійський корабель виявив перші з 1970-х років сліди місячного землетрусу

Індійський місяцехід, можливо, тільки що виявив перше свідчення «місячного землетрусу» з 1970-х років.

Індійська місія «Чандраян-3» (Chandrayaan-3) виявила можливий місячний землетрус на третій день перебування корабля на поверхні природного супутника Землі. Це перше свідчення такого явища з 1970-х років.

Прилад для визначення місячної сейсмічної активності (ILSA), прикріплений до посадкового апарату «Вікрам», виявив сейсмічну активність на поверхні Місяця 26 серпня. Він приземлився на південному полюсі Місяця 23 серпня в рамках місії «Чандраян-3» — першої місії Індії на місячній поверхні.

Якщо дані підтвердяться, місячний землетрус, який місія виявила поряд з іншою активністю, надасть вченим рідкісну можливість заглянути в життя всередині природного супутника Землі.

Місячні місії «Аполлон» між 1969 і 1977 роками вперше виявили сейсмічну активність на Місяці, яка довела, що Місяць має складну геологічну структуру, заховану глибоко всередині, а не однорідну кам’янисту структуру, як марсіанські супутники Фобос і Деймос. Дослідження НАСА 2011 року показало, що ядро Місяця, як і ядро Землі, ймовірно, складається з рідкого заліза, що оточує щільну тверду залізну кулю.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button