Технології

Штучне м’ясо незабаром витіснить справжнє

Вже не перший рік вчені всього світу ведуть розробки в галузі створення штучного м’яса. При цьому створення такого продукту вкрай важливо з багатьох причин. І справа тут аж ніяк не в тиску з боку переконаних вегетаріанців. Однак виробити умовний кілограм штучного м’яса до останнього часу було набагато дорожче, ніж кілограм справжнього. Але, здається, зовсім скоро натуральне м’ясо може зникнути з прилавків, адже технології не стоять на місці і м’ясо рослинного походження скоро стане дешевше звичайного.

Чим погане натуральне м’ясо?

Навіть якщо відкинути етичну сторону питання, виробництво м’яса завдає непоправної шкоди навколишньому середовищу. Наприклад, як повідомляє редакція ZME Science, на розведення худоби витрачається в декілька разів більше води, ніж на вирощування еквівалентної кількості їстівних рослин, з яких можна було б зробити штучне м’ясо. До того ж, відходів від фабрик по виробництву м’яса виходить куди більше, ніж від аналогічних сільськогосподарських виробництв.

Але навіть при всій екологічній і етичній вигоді, натуральне м’ясо виграє у штучного за двома найбільш важливими показниками: смак і ціна. Але це, судячи з усього, не надовго.

Чому штучне м’ясо дорожче?

Це дуже логічне питання, адже за рослинами не потрібен такий же ретельний догляд, як за тваринами. В цілому на вирощування сільгосп культур потрібно менше часу і коштів, але м’ясо на основі рослинних компонентів дорожче. Чому?

«Є кілька чинників того, чому штучне м’ясо дорожче натурального», — говорить старший науковий співробітник Good Food Institute Ліз Шпехт. «Але найважливіший з них в тому, що обсяги виробництва штучного м’яса поки ще дуже і дуже малі. Тому не можна зменшити ціну до прийнятного рівня. Причина в тому, що компанії-виробники «рослинного м’яса» ще не стали достатньо великими, щоб оптимізувати ланцюг поставок.»

Однак великі виробники штучного м’яса начебто Impossible Foods і The Meat вже зараз значно розширюють штат і здешевлюють технологію виробництва, що вже до першого кварталу 2020 року має призвести до падіння цін на їх продукцію.

Искусственное мясо вскоре вытеснит настоящее

Яке на смак штучне м’ясо

Що стосується питання смаку, то тут вже сьогодні все досить непогано. Якщо кілька років тому бургери з котлетами на основі сої і нуту не подобалися споживачам через «рослинний присмак», то сьогодні завдяки технологіям харчової промисловості штучне м’ясо якщо не перевершує натуральне по своїм смаковим властивостям, то точно не поступається йому.

І це не порожні слова. Буквально пару місяців тому автор цих рядків, перебуваючи в Нью-Йорку, в одному з місцевих ресторанів спробував чизбургер компанії Impossible Burger. У меню було зазначено, що котлета не містить м’яса, але на смак вона буде такою ж, як натуральна яловича котлета. І знаєте що, напис не брехав. Я не є ресторанний критик або гурман, але якби мені не сказали, що м’ясо в бургері зроблено з сої, то я про це б і не здогадався.

Тому, якщо ви переживаєте за те, що «несправжнє м’ясо» буде несмачним, можете про це забути. А оскільки цей ринок стрімко розвивається, і та ж Impossible Burger вже виходить за межі США, особисто скуштувати «гамбургер без м’яса» в найближчому майбутньому зможе практично будь-який охочий.

Кнопка «Наверх»
Закрыть