Технології

Інженери створили роботів, які розпізнають і пояснюють емоції людей

Соціальні роботи можуть надавати емоційну підтримку і послуги в області психічного здоров’я. Про розробку повідомляє прес-служба MIT.

Інженери з Массачусетського технологічного інституту (MIT) розробили соціального робота Джибо. Пристрій зчитує і аналізує вербальні і невербальні сигнали на різних мовах, щоб розпізнати настрій людини і її емоційний стан. Робота тренують для надання психологічної допомоги.

Джибо може використовувати позитивну психологію, щоб допомагати людям, які потребують емоційної підтримки. В одному дослідженні вчені показали, що робот змінює свій підхід до пацієнтів в залежності від їх відповідей. Джибо продемонстрував здатність комбінувати як вербальні, так і невербальні сигнали, такі як довгі паузи і обійми, щоб визначити, що насправді відчувають учасники.

Джибо навіть продемонстрував співчуття, коли визначив, що випробовувані виявляють сильні емоції. Якщо випробовувані відмовлялися ділитися, Джибо м’яко умовляв їх, задаючи додаткове питання, наприклад: «Чи можете ви розповісти мені більше?» Дослідники заявляють, що робот також допомагає запобігти депресії і спроби самогубства.

Розробники вважають, що в перспективі такі універсальні роботи можуть стати помічниками для всієї родини. Наприклад, він може бути помічником в роботі, нагадувати пенсіонерам про необхідність прийому ліків і товаришем по іграх для дітей. Крім того, робот зможе аналізувати і запобігати конфліктам в сім’ї.

Зараз інженери працюють над проектом допомоги дітям сирійських біженців. Мета полягає в тому, щоб створити групу роботів, які зможуть навчати дітей англійської мови та соціально-емоційним навичкам, і одночасно допомагати їм зберігати свою культурну спадщину і арабську мову.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button