Технології

Інженери створили ручку, яка «пише» світлодіодами

Дослідники розробили чорнильні ручки, за допомогою яких можна наносити гнучкі, що розтягуються, оптоелектронні пристрої на будь-які поверхні.

Інженери з Вашингтонського університету в Сент-Луїсі розробили чорнило, за допомогою яких можна нанести світлодіод, який розтягується, на будь-яку поверхню. Їх можна використовувати для струменевого принтера або звичайної чорнильної ручки.

Технологія використовує просту кулькову ручку, наповнену чорнилом з провідних полімерів, металевих нанодротів і кристалічних матеріалів (перовскітів) для створення широкого спектру кольорів випромінювання. За допомогою ручки можна просто «написати» на підкладці світлодіод (LED) або фотодетектор без спеціального навчання або громіздкого обладнання.

Ілюстрація принципу і використання чорнила з оптоелектронними пристроями. Зображення: Junyi Zhao et al., Nature Photonics

Наносячи лінії шар за шаром цими функціональними чорнилом, можна створювати різні функціональні пристрої, включаючи одноразову електроніку, відзначають інженери. Наприклад, можна створювати розумну упаковку або персоналізовані натільні пристрої, такі як біомедичні датчики, дешево, легко і швидко.

Наші чорнило спеціально розроблені для універсальних ручок, що означає, що вони будуть працювати практично на всіх підкладках. Кожен окремий шар пристрою спроектований так, щоб бути еластичним за своєю природою, тому він витримує деформацію і може згинатися, розтягуватися і скручуватися без ударів, – говорить Джуньї Чжао, співавтор дослідження

Створення чорнильних ручок, які працюють на всіх підкладках (від паперу до повітряних куль для вечірок), долає обмеження традиційного виробництва світлодіодів. Як правило, для їх виробництва потрібні плоскі і гладкі підкладки, дороге виробниче обладнання і чисте приміщення. Інженери вважають, що технологія підійде для створення натільних пристроїв наступного покоління.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button