Всесвіт

Через 17 років космічний корабель НАСА STEREO-A пролетів повз Землю

12 серпня 2023 року космічний апарат НАСА STEREO-A пройшов між Сонцем і Землею, відзначаючи перший проліт повз планети за всі 17 років місії. Космічний апарат отримав можливість співпрацювати з місіями НАСА поблизу Землі.

Подвійний космічний апарат STEREO запустили 25 жовтня 2006 року з авіабази на мисі Канаверал у Флориді. Він складається з двох зондів — STEREO-A і STEREO-B.

У перші роки після запуску місія з двох космічних апаратів досягла знакової мети: забезпечити перший стереоскопічний або багатоперспективний вид нашої найближчої зірки. А 6 лютого 2011 року місія досягла ще однієї віхи: STEREO-A і -B досягли 180-градусного поділу на своїх орбітах.

Вперше людство побачило Сонце як повну сферу.

«До цього ми були “прив’язані” до лінії Сонце-Земля і бачили тільки одну сторону зірки за раз. STEREO дав нам уявлення про Сонце як про тривимірний об’єкт», — розповіла Ліка Гухатхакурта, вчений програми STEREO в штаб-квартирі НАСА у Вашингтоні, округ Колумбія, в блозі НАСА.

Під час прольоту Землі STEREO-A об’єднається з STEREO-В і буде працювати як стереоскопічний зір. Воно дозволяє витягувати 3D-інформацію з двовимірних або плоских зображень. Так працюють два очних яблука, створюючи сприйняття глибини. Мозок порівнює зображення з кожного ока, і невеликі відмінності між цими зображеннями показують, які об’єкти знаходяться ближче або далі.

STEREO-A забезпечить саме такий 3D-перегляд, синтезуючи ракурс сонячно-геліосферної обсерваторії НАСА і Європейського космічного агентства (SOHO) з обсерваторією сонячної динаміки НАСА (SDO). Більш того, відстань STEREO-A від Землі змінюється протягом усього прольоту, оптимізуючи його стереозір для сонячних об’єктів різного розміру в різний час. Ніби вчені коректують фокус на телескопі шириною в кілька мільйонів кілометрів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button