Технології

Доповнена реальність знизила тривожність донорів під час здачі крові

Американські дослідники запропонували донорам скористатися системою доповненої реальності під час здачі крові та дійшли висновку, що вона ефективно знижує рівень тривожності під час процедури.

Презентація системи

Публікація про це з’явилася в журналі Transfusion. Сучітра Пандей (Suchitra Pandey) зі Стенфордського університету з колегами з різних наукових установ США провели дослідження на базі двох центрів переливання крові. У ньому взяли участь 282 донори віком 18 років і старші. Їм запропонували скористатися AR-гарнітурою Microsoft HoloLens 2 з програмою, розробленою компанією Abbott і Американськими банками крові.

У ній аватар фокусує увагу користувача на виборі та посадці насіння, з якого виростають барвисті дерева і квіти, накладені на навколишнє оточення та обладнання; на тлі грає заспокійлива музика, для управління достатньо рухів очей. До і після сеансу учасники заповнювали опитувальники, наприкінці дослідження свої опитувальники заповнював медперсонал.

Спробувати AR-систему захотіли 84 відсотки донорів, оскільки це “цікаво”, “весело”, “круто” або “щось нове”. 69 відсотків медпрацівників і 68 відсотків донорів визнали її легкою у використанні. Під час використання системи вихідна тривожність, про яку повідомили 50,3 відсотка учасників (частіше жіночої статі, молодші за 20 років, ті, хто здавав кров уперше), істотно знизилася у 68,4 відсотка з них; шанси на її зменшення підвищувалися в 3,6 раза. 54 відсотки донорів із тривожністю висловили готовність скористатися пристроєм знову. Небажані явища виникли у 4,6 відсотка учасників і були легкими: найчастіше зустрічалися вазовагальні навколонепритомні реакції та гематоми.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button