Всесвіт

Інопланетяни не будуть схожі на нас

Вчені обіцяють, що зможуть надати неспростовні докази існування інопланетян на экзопланетах до 2040 року, так що чекати залишилося відносно недовго. Правда, виглядати наші брати по розуму швидше за все буде зовсім інакше, ніж люди.

f3cafd943ce7750b4d9ce612378a6b2a

Причин незвичайного вигляду інопланетян безліч — всі вони стосуються інших умов, в яких теоретично може зародитися життя. З іншого сторони, зовнішній вигляд — це ще не головне, знайти з ними спільну мову…

Посилена гравітація. Що було б, якби на Землі гравітація була вдвічі сильнішою? Для початку, людство навряд чи продовжило б ходити на двох ногах. До того ж ноги стали б значно коротшими, а кістки — крупнішими. Усі життєві форми Землі зменшилися б у розмірах і стали жити менше. Якщо ж послабити гравітацію вдвічі, картина вийшла б повністю протилежна.

Інша атмосфера. Атмосфера впливає на зовнішній вигляд організмів планети нітрохи не менше, ніж гравітація. Мільйони років тому атмосфера Землі була набагато щільнішою і сильніше насичена киснем, що дозволяло динозаврам досягати величезних розмірів. Також на планеті існують організми, що не потребують кисню, що теж впливає на зовнішній вигляд.

Інша біохімія. Життя на Землі засноване на трьох біохімічних «вимогах» — вуглець, вода і ДНК. Якщо замінити будь-який елемент чимось іншим, життя піде по зовсім іншому шляху розвитку.

Відсутність води на інших планетах зовсім не обов’язково призведе до того, що там не зможе зародитися життя. Рідкий аміак цілком може виступити як заміна воді, так як він поділяє більшу частину її властивостей.

Відсутність ДНК. До останнього часу вважалося, що тільки ДНК може забезпечити існування і розвиток життя. Але недавно вчені змогли синтезувати КсНК (ксенонуклеїнову кислоту), також зберігає і передає генетичну інформацію. Інопланетяни також цілком могли б обходитися іншими протеїнами в своєму організмі.

Інше середовище проживання. Земля надає своїм мешканцям безліч різних біомів — тундри, моря, степи, тропічні ліси, пустелі і т. д. В кожному з них організми пристосовуються до власного середовища і виглядають зовсім по-різному. Чи варто пояснювати різницю між глибоководною рибою і степовим орлом? І як після цього будуть виглядати інопланетні створіння?

Інопланетяни можуть бути старше людей. У тому сенсі, що людська цивілізація розвинулася дуже швидко — принаймні, ми так думаємо. Якщо у інопланетян було більше часу на розвиток технологій, вони могли навчитися міняти вигляд на власний розсуд.

Життя з планет-сиріт. За приблизними підрахунками в нашій галактиці мандрують близько 200 мільярдів планет-сиріт, не прив’язані ні до однієї відомої зірки. Незважаючи на це, не виключено, що на них теж могла б розвинутися розумне життя, якщо б існувало інше джерело енергії. Тільки б і виглядало воно неймовірно чужорідно.

Біологічні істоти. Існує чимала ймовірність виявити інопланетних роботів замість звичних нам організмів. Або тому, що вони замінили біологічні тіла на механічні, або спочатку створених у такому вигляді.

Фактор випадковості в масштабах навіть галактики, не те що Всесвіту, відіграє величезну роль. Звичайно, хотілося б, щоб інопланетяни були зовні схожі на нас, але шанси цього близькі до нуля. Не варто забувати про це, якщо нам все-таки вдасться якось налагодити контакт.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button