Всесвіт

Марсохід Perseverance показав, як “наслідив” на Червоній планеті (фото)

Марсохід NASA Perseverance сфотографував склад зразків за допомогою камери Mastcam-Z.

Марсохід NASA Perseverance зробив панораму новоствореного складу зразків Червоної планети. Вона зроблена з 368 зображень, відправлених на Землю. В цілому Perseverance більше місяця картував розташування 10 титанових трубок.

На фотографії нижче показано розташування 10 пробірок із зразками в сховищі. Найближчий до марсохода зразок “Амалік” знаходився на відстані близько 3 метрів; найдальші зразки — “Магейк” і “Малай” — знаходяться приблизно в 60 метрах від марсохода. Автори та права: NASA / JPL-Caltech / ASU / MSSS

Вісім з них заповнені каменем і реголітом (щебенем і пилом). В одній з них знаходяться зразки атмосфери час, а остання — пробірка – свідок. Вона попередньо заповнена різними матеріалами, які вловлюють молекулярні забруднюючі речовини і тверді частинки. Їх відкривають на поверхні Марса, щоб «засвідчити» навколишнє середовище поблизу місць збору.

Всі 10 пробірок. Автори та права: NASA / JPL-Caltech / MSSS

Марсохід сфотографував пробірки за допомогою камери Mastcam-Z на вершині своєї «щогли» 31 січня 2023 року. Кольори на зображенні скоригували, щоб показати марсіанську поверхню приблизно такою, якою вона виглядає для людського ока.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button