Всесвіт

Інструмент ” Вебба” готовий до роботи: для цього його довелося екстремально охолодити

В рамках останнього тесту інженери телескопа перевіряли у MIRI можливість коронографічної візуалізації.

Прилад середнього інфрачервоного діапазону (Mid-Infrared Instrument, MIRI), завершив підготовку до запуску і тепер готовий до роботи на космічному телескопі «Джеймс Вебб».

В рамках останнього тесту інженери телескопа перевіряли у MIRI можливість коронографічної візуалізації, в якій використовуються два різних стилі масок. Мета – навмисно блокувати потрапляння зоряного світла на датчики, коли “Вебб” буде спостерігати за планетами, що обертаються навколо зірки. Такі індивідуальні маски дозволяють вченим безпосередньо виявляти екзопланети і вивчати пилові диски навколо їх зірок – господарів так, як ніколи раніше.

Поряд з трьома іншими інструментами “Вебба”, MIRI спочатку охолоджувався в тіні сонцезахисного козирка телескопа розміром з тенісний корт приблизно до екстремальної температури в 90 кельвінів (-183 °C). Але щоб обладнання могло виконати намічені завдання, потрібно було знизити температуру обладнання до 7 кельвінів (-266.15 °C) і нижче. Такі екстремальні робочі температури дозволяють MIRI передавати зображення і спектри середнього інфрачервоного діапазону з безпрецедентним поєднанням різкості і чутливості.

MIRI – це камера і спектрограф, який спостерігає за середнім і довгим інфрачервоним випромінюванням від 5 до 28 мікронів. У нього також є коронографи, які особливо важливі для спостереження за екзопланетами.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button