Головна / Всесвіт / Стереоскопічне зображення астероїда Рюгу

Стереоскопічне зображення астероїда Рюгу

Гітарист групи Queen Брайан Мей створив стереоскопічне зображення астероїда Рюгу, що знаходиться на відстані 280 млн км від Землі. Про це повідомляється на сайті місії японського міжпланетного космічного апарата «Хаябуса-2», розробленого з метою вивчення астероїда.

Мей раніше вже мав досвід створення стереоскопічних зображень небесних тіл і звернувся до команди «Хаябуса-2», щоб отримати необхідні для цього знімки Рюгу. На основі отриманих даних Мею вдалося створити зображення астероїда, що дозволяє розглянути його в трьох вимірах і побачити особливості рельєфу космічного тіла.

«Це було неважко зробити, бо прекрасне освітлення, кут [з якого зроблені знімки] відмінний, потрібно просто розмістити два знімки поруч, і вийде стереоскопічне зображення», — розповів Мей.

Наприкінці червня «Хаябуса-2» через три з половиною роки після запуску досяг астероїда Рюгу, наблизившись до нього на відстань 20 км. Загальна довжина пройденого ним шляху склала близько 3,2 млрд км.

Протягом кількох місяців «Хаябуса-2» продовжить зближуватися з астероїдом, паралельно вивчаючи його траєкторію обертання і гравітаційне поле. Згідно з розрахунками фахівців, у вересні — жовтні зонд здійснить посадку на астероїд і візьме зразки порід.

Подібна операція буде виконана тричі, в тому числі у лютому і травні наступного року. Потім у листопаді — грудні 2019 року зонд відправиться назад на Землю.

Діаметр Рюгу, який знаходиться між Землею і Марсом, всього 900 метрів. «Хаябуса-2» був запущений до астероїда в грудні 2014 року з космодрому на японському острові Танегасіма. Вчені сподіваються знайти на астероїді сліди води й органічних речовин, що може допомогти в розгадці таємниці поширення життя у Всесвіті.