Аналітика

Інтереси Європи на Тайвані: імператив ясності та єдності

Колишній генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен, який пише для Financial Times, підкреслив, що якщо Китай отримає контроль над Тайванем, це завдасть значної шкоди економічним інтересам Європи.

Тайвань відповідає за виробництво понад 60% напівпровідників у світі, включаючи майже 90% найсучасніших. Якщо Пекін контролюватиме це виробництво, це може задушити світову економіку, поставивши європейські уряди та компанії у вразливе становище. Тому запобігання військової ескалації з боку Китаю в Тайванській протоці має бути головним пріоритетом для Європейського Союзу. Сполучені Штати визнають цю небезпеку, переходячи від стратегічної двозначності до стратегічної ясності. Однак те ж саме не можна сказати про Європу.

Деякі лідери ЄС, такі як Прем’єр-міністр Литви Інгріда Шимоніте і президент Чехії Петро Павло, зайняли принципову позицію щодо китайських провокацій і на підтримку тайванської демократії. Однак інші були менш відповідальними. Президент Франції Еммануель Макрон спочатку заявив, що Європа “не повинна бути втягнута в кризи, які не є нашими” щодо Тайваню. Хоча пізніше він намагався пояснити ці зауваження, вони були витлумачені в Пекіні як потенційний розкол у демократичному світі.

На цьому тижні лідери ЄС повинні недвозначно заявити в унісон, що будь-яка спроба Китаю насильно змінити статус-кво на Тайвані обійдеться значно дорожче. Чітка позиція Китаю щодо Тайваню може створити кілька неприємних днів у Пекіні, але мовчання Європи в довгостроковій перспективі обійдеться набагато дорожче.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button