Аналітика

На що йдуть мільярди, або як гинуть ведмеді

За які ігри платять платники податків і чи потрібні вони їм взагалі?

Почнемо з цікавих цифр: 89% ($ 55.8 млрд) – саме стільки ЗВР ЦБ РФ (золотовалютних резервів) залишилося на 03.10.2014 з початку року (http://www.cbr.ru/hd_base/default.aspx?PrtId=mrrf_7d); на 21% зріс долар і на 14% євро щодо рубля з початку року (http://www.cbr.ru/hd_base/default.aspx?PrtId=micex_doc). При цьому саме на підтримання внутрішньої валюти і витрачають резерви, так на скільки б відсотків знизилася б вартість рубля, якби не 11% резервів?

При цьому тільки за перші 3 місяці поточного року чистий відтік капіталу склав: $ 48.8 млрд приватним сектором, $ 21.2 млрд банківським сектором, $ 27.6 млрд іншими секторами, що разом становить $ 91.2 млрд, за звітністю по інших кварталах будемо стежити з великим інтересом. Що стосується прогнозів то вони більше складаються з резервами, так до $ 55.8 млрд (описано вище) за 9 місяців цього року додадуться ще $ 30 млрд за наступні 3 місяці на думку аналітика російської корпорації УралСиб, Дмитра Дудкіна (http://www.bloomberg.com/news/2014-10-08/russia-sold-420-million-on-oct-6-to-slow-ruble-s-retreat.html).

Що ще цікавого так це законопроект про використання резерву для покриття дефіциту бюджету, так $ 28.9 млрд планується залучити в наступні 2 роки для таких цілей, а також $ 7 млрд закордонних кредитів, з яких більше $ 4 млрд піде на погашення вже наявних кредитів таких цілей (http: //itar-tass.com/ekonomika/1464219). Але це тільки припущення, скільки буде насправді з огляду на вишеописану динаміку, ми побачимо дуже скоро.

Але це стосується лише державних іграшок, тепер же поговоримо про ще одну ношу платників податків, при цьому більш об’ємну – приватний сектор. Так 8-го жовтня ухвалили закон (http://asozd2.duma.gov.ru/main.nsf/%28Spravka%29?OpenAgent&RN=607554-6&02), що говорить про повне відшкодування збитків від прийнятих багатьма країнами санкцій відносно РФ і певних компаній РФ з бюджету. Таким чином відсутність зовнішнього фінансування, згортання програм розвитку, а також обмеження економічної діяльності компаній – збільшать у кілька разів витрати, описані вище, – при чому всі ці витрати будуть перекладатися саме на платників податків. Наскільки довго терпітимуть звичайні громадяни ігри високих чиновників і великого бізнесу? Чи не велика ціна за імперську активність?

Натхнення: https://plus.google.com/u/0/102198709055764355937/posts


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button