Аналітика

Палата представників виділила додаткові кошти на боротьбу з інформаційною агресією Росії

Комісія Палати представників США у справах збройних сил виділила додаткові 30 млн доларів Командуванню сил спеціальних операцій. Ці гроші підуть, серед іншого, на протидію “поширюваної Росією дезінформації”, повідомляє The Washington Times. Автор статті Білл Герц підкреслює, що в завдання цієї структури входить також недопущення вербування новобранців до лав “Ісламської держави”.

03-05-15-foto-600x340-1

Внесення змін в черговий закон про санкціонування витрат на оборону передувала поїздка на Україну голови комісії, конгресмена від штату Техас Маку Торнберрі. “Наші противники по всьому світу за допомогою пропаганди змінюють вигляд поля бою, збільшують число своїх прихильників і надихають послідовників. Ми бачили, як цим інструментом на Близькому Сході користуються ІГІЛ і “Аль-Каїда”, як Росія користується ним у Східній Європі”, – сказав Торнберрі. За його словами, зараз Америці “не завжди вдається” надавати цим загрозам належну протидію, і додаткові кошти виділяються для виправлення цього недоліку.

У тексті закону сказано, що Росія користується старими тактичними прийомами, але комбінує їх новими ефективними і які викликають занепокоєння способами”. Наприклад, “розпалює етнічні протиріччя і використовує з метою підготовки, створення і оснащення армії сепаратистів на Україні”. Одночасно вона намагається зменшити ефективність відповідних заходів з боку України, США та ЄС, вдаючись для цього до дипломатичних, пропагандистським і економічних засобів. Кінцева мета Росії, на думку авторів закону, полягає в збереженні і збільшенні того, що вона вважає своєю сферою впливу”. Всі ці дії таять у собі загрозу НАТО, відзначають законодавці.

Сукупний бюджет Командування сил спеціальних операцій з урахуванням нового вливання склав 54,7 млн доларів. З точки зору Філіпа Карбера, експерта по Україні та директора фонду “Потомак”, цього надто мало, оскільки Москва витрачає на “дезінформацію і маніпуляцію ЗМІ” мільярди доларів. “У сутичці з російської медіамашиною, захищаючись від тієї кампанії “великої брехні”, яку вона розгорнула на декількох фронтах, не можна покладатися лише на вільну пресу”, – вважає Карбер.

Джерело: The Washington Times


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button