Аналітика

Книги, що допоможуть дітям полюбити читання

Батьки завжди мріють, щоб їхні дітки були допитливі, всебічно розвинені та із задоволенням бралися до книг. Адже книжка добре втамовує дитячу цікавість та проводить до країни знань. Але як допомогти дитині захопитися читанням?

Дуже важливо, щоб у малечі було відчуття перемоги і радості від першої самостійно прочитаної книги. Це дарує потужний поштовх до ненаситного захопливого читання. Але яка ж книга має сильний читацький імпульс? Перш за все, вона повинна не відлякати юного читача своєю багатослівністю. Тому текст мусить бути легким для читання, простим для сприйняття і для кожного читацького рівня свій. Гармонійно переплітатися із веселими монохромними ілюстраціями, що не відволікають увагу, але дають місце дитячій уяві. Саме такі книги для першого самостійного читання, видані у серії “Читальня” (вид-во “Ранок”). У кожній книжці – різноманітні пригоди та ілюстрації від сучасних українських авторів та художників. Особливість цих книг полягає в тому, що вони мають три рівні-поверхи. Кожен рівень пристосований до читацьких навичок дитини. Кожна наступна сходинка немов запрошує малечу вище піднятися в читацькому мистецтві. Тож пропонуємо заглянути у новий книжковий будиночок, що складається із новинок 2019 року.

Як же побудований цей книжковий будиночок?

Перший поверх для малечі, яка лише починає складати літери у склади та вчиться читати. Тому тексти зовсім маленькі та прості за змістом, що відповідають лексичному та граматичному мінімуму дітлахів. А зробити перші кроки у читанні їм допоможуть Вздульська Валентина із пухнастими пригодами “Фея сховалася”, Ясіновська Наталія смачно-мирильною історією “Шоколадне печиво” та Лущевська Оксана із допитливим чомусиком із книги “Геній на 5 секунд”. 

Другий поверх підійде для малечі, яка читає вже впевненіше, має більший словниковий запас та бажає набратися читацького досвіду. Тому і тексти вже трішечки більші, але прості для сприйняття. На цих сходинках на дітвору чекає Лоскот Сергій із пригодами відьми та феї у книжечці “Кукарача та зубна Фея”,  Воронина Леся з казковою розповіддю “Знайомся сніговичок”. Після легкої перемоги над другим рівнем малеча із захопленням порине у наступний.

На третьому поверсі розмістилися оповідання для читачів, які готові до цікавого світу невеликих дитячих історій. Текст на цій сходинці більший за обсягом від другої, має гарний лексичний та граматичний мінімум, але адаптований для легкого сприйняття. Допоможе поринути в пригоди та захопитися читанням на цьому поверсі “Справа про зухвале викрадання пташенят” Володимира Арєнєва, історія Тані Стус про дитячі коники “Коники винахідників” та неймовірні легенди Марини Штефан “Мармуровий пес”.

Ілюстрації до кожного поверху виконані у чорно-білому форматі. Зроблено це спеціально, щоб не відволікати малечу від читання та надати простір для дитячої фантазії. А ще, на кожній сходинці на малечу чекають різні герої, різні історії та різні творчі завдання. В яких потрібно буде визначити правду-неправду, скласти оголошення, викреслити слова або зайві винаходи, яких не було в історії, написати, що таке “зірки”, зліпити книжкового сніговика тощо. Вони допоможуть впевнитись малечі у розумінні тексту, нададуть віри у свої сили та радість перемоги. До того ж, такі вправи розвивають критичне мислення та креативний підхід. Дітлахи не бояться переходити до наступного поверху, бо, долаючи попередній, у них формується відчуття успіху за пройдений етап.

“Читальня” – це немов затишний книжковий будиночок, сходами якого маленький читач піднімається із великим задоволенням і в нього формується бажання читати знову і знову.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button