Інтернет

SpaceX запустить на орбіту 60 супутників

Глава компанії SpaceX Ілон Маск опублікував знімки 60 супутників, які будуть запущені на орбіту на цьому тижні. Це перші з тисяч апаратів, які SpaceX розраховує запустити в майбутньому і які займуться забезпеченням широкосмугового доступу до інтернету по всьому світу.

 

Проект з роздачі інтернету по всьому світу за допомогою тисяч супутників на орбіті, що розробляється SpaceX, має назву Starlink. Він передбачає розміщення близько 12 000 апаратів на низькій навколоземній орбіті. Раніше Федеральна комісія зв’язку США (FCC) вже надала SpaceX дозвіл на запуск двох угруповань супутників для проекту: перша з них включає 4 409 апаратів, друга — 7 518 (остання буде перебувати на кілька меншій висоті, ніж перша). Як очікується, половина всіх супутників буде запущена компанією в найближчі шість років.

Днями Ілон Маск опублікував у Twitter фотографії 60 супутників Starlink, завантажених в ракету-носій Falcon 9. Хоча вони мають в цілому вже «серійний вид», президент SpaceX Ґвінн Шотвелл (Gwynne Shotwell) зазначила, що дані супутники все ж позбавлені деяких особливостей, якими повинні володіти фінальні апарати (так, вони не зможуть спілкуватися між собою на орбіті), передає Space News. Раніше, нагадаємо, SpaceX запустила два перших тестових супутників Starlink — TinTin A and TinTin B: вони вирушили в космос в лютому 2018 року, і, згідно Маску і інвесторам компанії, випробування пройшли успішно.

Маск зазначив у Twitter, що багато що в ході цього польоту, яке передбачає розміщення 60 інтернет-супутників на орбіті, може піти не за планом. За словами ж Шотвелл SpaceX може запустити ще від двох до шести місій Starlink в поточному році, в залежності від того, наскільки успішно пройде перший політ.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button