Авто

Водимо автомобіль взимку. Як підготуватися?

Кожен автомобіліст, який збирається експлуатувати автомобіль в зимовий час, замислюється над тим, як правильно підготувати свій автомобіль до зимових умов. Насамперед варто вибрати і підготувати зимову гуму. Після — перевірка і ремонт основних вузлів автомобіля. Перш ніж градусник опуститься ближче до нуля, варто перевірити і, при необхідності, замінити всі експлуатаційні рідини (гальмівну рідину, моторне масло, масло в трансмісії і т.п.). Обов’язково треба перевірити і підзарядити акумулятор. А якщо він викликає сумніви, то краще купити новий. Крім того, не варто залишати без уваги кульові опори, наконечники рульової тяги та інші елементи підвіски.

foto_cikavosti_26.09.2014-08_resized

Багато автолюбителів відмовляються від використання свого автомобіля в зимовий час. Це особиста справа кожного, але слід враховувати, що довгочасний простій автомобіля негативно позначається на його стані. Боятися зимових умов не варто. Дотримання деяких правил дозволить автолюбителю звести до мінімуму ризик їзди по зимовій дорозі. Незалежно від водійського стажу, кваліфікації та впевненості в собі, всі автолюбителі повинні дотримуватися правил, які диктуються зимовими умовами.

Основні правила водіння в зимових умовах.

1. Виключимо різкі рухи. Необхідно забути про різки рухи руками і ногами. До того ж це небезпечно не тільки взимку, але і влітку. У зимовий час різке гальмування або інтенсивна робота кермом призведе до аварійної ситуації. Варто все робити плавно, починаючи від перших метрів руху і закінчуючи зупинкою.

2. Дотримуємося швидкісного режиму. Слизькі дороги в зимовий час, метеорологічні опади, погана видимість — всі ці фактори можуть привести до виникнення складної або аварійної ситуації. Добре знання свого автомобіля, вміння швидко орієнтуватися в ситуації може вам допомогти. Варто зауважити, що безтурботне ставлення, а тим більше гонки і забави на зимовій дорозі, на практиці призводять до плачевних результатів.

3. Адекватно оцінюємо власні сили. Наявність шипованої гуми, шин дорогої марки не гарантує вам безпечне пересування, якщо ви будете вести себе за кермом занадто самовпевнено. Багато автошкіл пропонують курси екстремального водіння, але трюки, показані там, недоречні на реальній дорозі. Навчання екстремальному водінню існує для підвищення вашої кваліфікації та вміння краще зорієнтуватися в складній обстановці на дорозі.

4. Слідкуйте за дистанцією. В зимових умовах не варто триматися впритул в потоці машин. Статистика показує, що на зимовій дорозі різко зростає число аварій з причин, які пов’язані з гальмуванням. Краще ви витратите на кілька хвилин більше, пересуваючись менш агресивно, ніж будете витрачати години і гроші на відновлення вашого автомобіля.

5. Прогрівайте автомобіль. Це необхідно не тільки для нормальної температури в салоні. Прогрів знижує знос двигуна, до того ж відтале скло підвищує оглядовість. Варто заздалегідь подбати про акумулятор. Потрібно підзарядити старий або придбати новий.

6. Будьте завбачливі. Завжди возіть з собою запас незамерзаючої рідини.

7. Будьте акуратні. На зимовій дорозі зайві рухи і перестроювання автомобіля слід звести до мінімуму. Зайвий поспіх за кермом в зимовий час — це невиправданий ризик. Щоб не пошкодити покриття авто, акуратно очищаємо його від снігу. Краще відразу розчистити колеса і вибиратися із замету плавно. Нервувати і шліфувати колесами абсолютно ні до чого. На авто з механічною коробкою передач можна виїхати розгойдуючи машину, а ось на авто з автоматом (через відсутність зчеплення) буде трохи складніше.

8. Враховуємо можливості автомобіля. Автомобілі з повним приводом взимку розганяються швидше, ніж авто з переднім або заднім приводом. Але гальмівний шлях у всіх практично однаковий, незалежно від приводу. Це теж слід враховувати при русі на зимовій дорозі.

І в кінці варто зауважити, що найважливішим фактором на зимовій дорозі є уважність. Якщо ігнорувати основні правила та поради, проявляти зайву самовпевненість за кермом, то складно буде уникнути скрутних ситуацій на дорозі.

Кнопка «Наверх»
Закрыть