Людина

Вчені з’ясували, що заняття спортом руйнують зуби

Німецькі дослідники з Університетської клініки Гейдельберга виявили, що чим більше спортсмени тренуються, тим більшої шкоди вони завдають своїм зубам.

Крім підвищеного ризику травм, заняття спортом загрожують руйнуванням зубів, встановили вчені з Університетської клініки Гейдельберга (University Hospital Heidelberg) у Німеччині, повідомляє Runner’s World.

foto_cikavosti_26.09.2014-07_resized

Під час недавнього дослідження команда німецьких фахівців в галузі стоматології, в складі якої були спортсменка-марафонець, Корнелія Фрізе (Cornelia Friese) і її чоловік, тріатлет Фалько Фрізе (Falko Friese), вивчили групу з 70 осіб, 50% якої становили тріатлоністи, 50 % -люди, що не займаються спортом. Вчені взяли зразки слини у 35 спортсменів, що приділяють їзді на велосипеді, бігу та плавання більше 10 годин на тиждень, і у 35 учасників експерименту, які не напружували себе тренуваннями.

Читайте також: Звички підлітків, які негативно впливають на зуби

Коли добровольці знаходилися в стані спокою, результати різних стоматологічних досліджень не показували статистично значущої різниці між двома підгрупами. Однак, як тільки тріатлоністи починали тренуватися, у них зменшувалася вироблення слини, і вона ставала більш лужною. Крім того, із збільшенням тривалості тренувань слини вироблялося ще менше, внаслідок чого вона стала ще більш лужною.

Дослідники пояснили, що такі зміни є причиною руйнування зубів, оскільки слюна, що володіє лужними властивостями, призводить до демінералізації емалі і ерозії твердих тканин зубів, і, як наслідок, до виникнення карієсу.

“Лужна слина сприяє зростанню бактерій, що викликають виникнення зубного нальоту і карієсу. Ґрунтуючись на цих висновках, можна припустити, що тренування на витривалість робить негативний вплив на здоров’я порожнини рота “, – підкреслили німецькі вчені.

Таким чином, це дослідження спростувало припущення лікарів, згідно з яким спортсмени страждають від проблем із зубами через часте вживання солодких спортивних напоїв, відзначає New York Times.

Читайте також: Найгірші коханці — бізнесмени і спортсмени

Незважаючи на насторожуючі результати роботи вчених, Корнелія Фрізе не радить вішати кросівки на цвях. За її словами, дослідження було невеликим і спортсмени тренувалися досить інтенсивно.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button