Технології

Інвестиції в чисту енергетику зросли на 21%

Глобальні інвестиції у джерела відновлюваної енергії збільшилися на 21% у другому кварталі 2017 року порівняно з першим кварталом, наблизившись до $65 млрд. Лідирують по вкладеннях ОАЕ, Китай і США, повідомляє IEEFA.

Фінансування двох великих проектів сонячної енергетики в Об’єднаних Арабських Еміратах загальною вартістю близько $2 млрд допомогло домогтися відновлення глобальних інвестицій в екологічно чисту енергію. Крім того, зростання інвестицій в другому кварталі було зафіксовано в США і Китаї на 51% і 32% відповідно. Єгипет і Аргентина — два нових ринки поновлюваних джерел енергії, де спостерігаються рекордні квартальні інвестиції. А у Великобританії, навпаки, квартальні інвестиції впали більш ніж на 90% у порівнянні з минулим роком.

Інвестиції в сектор сонячної енергії у другому кварталі збільшилися до $35,6 млрд, що на 19% більше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року та на 20% у порівнянні з попереднім кварталом. Обсяг інвестицій в енергію вітру впав на 29% порівняно з попереднім роком і склав $26,2 млрд, хоча показники на 43% більше, ніж у першому кварталі цього року.

Вкладення в сонячну енергетику, так і у вітрову виявилися менше в розрахунку на 1 МВт потужності в II кварталі 2017 року, ніж у попередні роки, через різке скорочення витрат. За оцінками BNEF, глобальні капітальні витрати знизилися на 15% і 14% відповідно за останні 12 місяців через жорстку конкуренцію.

В інших секторах чистої енергетики в другому кварталі спостерігалися досить скромні інвестиції. Вкладення в електростанції, що працюють на біомасі склали $387 млн, що на 76% менше, ніж у попередньому році; в малі ГЕС- $ 595 млн, що на 20% менше; в геотермальну енергетику — $ 423 млн, менше на 24%. А інвестиції в ІТ-компанії, пов’язані, наприклад, зі створенням розумних електромереж або виробництвом електромобілів, склали $1,5 млрд, що на 50% менше порівняно з другим кварталом попереднього року.

За даними американської дослідницької компанії Lazard, енергія сонця і вітру тепер коштує менше, ніж ядерна, вугільна і газова, навіть без урахування державних субсидій. Тим не менш, про повний перехід на чисту енергію говорити поки рано.

Кнопка «Наверх»