Технології

Розроблено нанодатчик для діагностики хвороб по диханню

Розпізнавання патернів дихання — це нова футуристична діагностична платформа. Проста оцінка складу і концентрації газів, видихуваних людиною, дозволить діагностувати захворювання і визначити загальний фізичний стан, пише Science Daily.

Дослідницька група під керівництвом професора Іл-Ду Кіма з відділу матеріалознавства в університеті KAIST (Korea Advanced Institute of Science and Technology) у Південній Кореї розробила діагностичні датчики з використанням інкапсульованих білками нанокаталізаторів, які можуть діагностувати певні захворювання з видиху людини. Аналіз відбувається за допомогою розпізнавання ознак біомаркерних газів, пов’язаних з певними захворюваннями.

В диханні людини містяться різні компоненти, включаючи водяну пару, водень, ацетон, толуол, аміак, сірководень і монооксид вуглецю. Деякі з них тісно пов’язані з такими захворюваннями, як астма, рак легенів, цукровий діабет 1-го типу і галітоз.

Аналіз дихання починається з захоплення видихуваного повітря в мішку Тедлара, а потім гази вводяться в мініатюрну сенсорну систему, схожу на алкотестер. Алгоритм аналізу не такий складний, визнають вчені, але точність залежить від високих технологій. Так, вміст певних газів в диханні доходить до мільйонної і мільярдної частки, і хімічних датчиків деколи дуже складно визначити той чи інший газ, серед тисяч інших, включаючи пар.

Як правило, в сенсори вбудовують шари з благородних металів, начебто платини і паладію, які підвищують чутливість до газів, але для мікроскопічного рівня цього виявилося недостатнім.

Щоб подолати існуючі обмеження, дослідницька група використовувала нано-білок (апоферритин), знайдений у тварин. Шаблони таких білків мають порожнисті наноклітини, які захоплюють різні сплави каталітичних наночастинок. «Наша інноваційна платформа аналізу дихання буде дуже корисна для скорочення медичних витрат і постійного моніторингу фізичного стану пацієнта», — каже професор Кім.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button