Технології

Китай виробляє 80% всіх сонячних батарей у світі

Масове виробництво сонячних елементів у КНР знизило світові ціни на панелі на 80%, зробивши цей вид енергетики доступним мільйонам.

Китай производит 80% всех солнечных батарей в мире

Китай б’є рекорди з інвестицій в поновлювані джерела енергії, виробляє рекордне число панелей сонячних батарей і вітрогенераторів і впевнено витісняє за цим показником США.

На сьогоднішній день 80% панелей, які встановлюються по всьому світу, вироблені в Китаї. На КНР уже припадає дві третини світового ринку, який оцінюється в $100 млрд. У вітровій енергетиці Китай також претендує на лідерство. Майже половина вітрових турбін виробляється в КНР, причому кожну годину країна випускає по дві турбіни.

В період між 2010 і 2012 роками влада КНР видала компаніям у сфері чистої енергетики пільгові позики на суму $42 млрд. На початку цього року уряд пообіцяв закрити 103 вугільних електростанцій і 500 вугільних шахт, а також скоротити інвестиції у вугільну енергетику на 13,4 млрд юанів.

У січні Державне управління у справах енергетики поставило за мету отримувати 20% енергії від чистих джерел, вже до 2030 року. Вже в 2015 році Китай отримував 12% електроенергії від поновлюваних джерел — на 2% більше, ніж США.

Крім того, Китай посів перше місце у світі за кількістю інвестицій в чисту енергетику. У січні влада країни пообіцяла до 2020 року інвестувати в поновлювані джерела 2,5 трлн юанів ($367 млрд) і створити тим самим 10 млн робочих місць.

У той же час США втрачають свої лідируючі позиції через політику президента Дональда Трампа, який вважає глобальне потепління вигадкою, що несе шкоду економіці. У червні країна вийшла з Паризької угоди і, на думку багатьох експертів, втратила масу економічних можливостей.

Як повідомляє Time, США виявили в Китаї сильного конкурента, який перехопив технологію і перетворив її в потужний ринок. Ще при президенті Бараку Обамі Америка і Євросоюз звинуватили Китай у демпінгу цін на сонячну енергетику. В результаті США наклали на китайських постачальників сонячних панелей антидемпінгові мита в розмірі 78% і обмеження на імпорт. Незважаючи на це, американським компаніям не вдалося закріпитися на ринку. Компанії Suniva і SolarWorld, які базуються в США, оголосили про банкрутство навесні цього року.

Втім, у США є свої переваги. Країна посідає лідируючу позицію за кількістю встановлених панелей в приватному секторі. Сонячними батареями обладнано 1 млн будинків і підприємств в Америці.

Незважаючи на рекорди, Китай як і раніше вважається країною з найбільш забрудненим повітрям. Крім того, КНР витрачає половину від споживаного у всьому світі вугілля. Близько 70% електроенергії в країні надходить від вугільних електростанцій, повідомляє hightech.fm

Також в країні погано йдуть справи з розподілом чистої енергії — 11% сонячної і 21% вітрової енергії в Китаї пропадає задаремно. Лінії передач просто не справляються з потоком потужностей. За оцінками Greenpeace, Китай даремно витратив стільки чистої енергії, скільки вистачило б на забезпечення електрикою всього Пекіна протягом року.

 

Кнопка «Наверх»