Всесвіт

Недалеко від Землі є планета з товстим шаром алмазів – дослідження

Ця планета майстерно сховала свої скарби під шаром непримітного графіту.

Згідно з новими моделями, на Меркурії (розташований від 82 до 217 млн км від нас) вуглець міг перетворитися на шар алмазів завтовшки кілька кілометрів під поверхнею планети.

Дані від космічного апарату MESSENGER показують, що значна частина поверхні Меркурія вкрита графітом. Це свідчить про те, що вуглець був присутній на планеті ще в момент її формування, а не був принесений астероїдами.

Дослідник Юнцзян Сюй з Китайського центру передових досліджень науки і технологій високого тиску вивчає долю вуглецю на Меркурії, коли планета розділилася на ядро і кору з початкової розпеченої речовини. Сюй припускає, що на ранніх етапах формування планети вуглецю було ще більше. Однак коли поверхня планети являла собою магматичний океан, такі гази, як вуглекислий газ і метан, випарувалися.

Для формування алмазів одного вуглецю недостатньо; необхідний високий тиск. Оскільки Меркурій – найменша планета в Сонячній системі з низькою гравітацією, довго вважалося, що тиск у стародавньому магматичному океані та мантії планети був недостатнім для утворення алмазів. Вчені вважали, що вуглець залишався на поверхні у формі графіту.

Нові моделі гравітаційного поля Меркурія ставлять під сумнів ці припущення. Автори дослідження піддали зразки матеріалів, які могли бути присутніми на Меркурії в період його формування, впливу тиску в 7 гігапаскалів і температурі близько 2000°C.

Дослідники вважають, що в міру затвердіння внутрішнього ядра Меркурія вуглець був витіснений назовні. У цей період на планеті міг утворитися шар алмазів завтовшки кілька кілометрів. Високі температури могли перетворити верхні частини шару вуглецю на графіт. Невідомо, скільки вуглецю було втрачено в процесі, але дослідники вважають, що значна частина алмазів могла зберегтися між ядром Меркурія і його силікатною мантією. Провідність цього алмазного шару могла б сприяти створенню магнітного поля планети.

Результати дослідження опубліковані в журналі Nature Communications


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button