Технології

Графен може замінити рідкісний метал, який використовують для виготовлення екранів

Графен може замінити рідкісний елемент індій, який використовують для сенсорних пристроїв.

Фото від Simfo

Індій – один з найрідкісніших металів на Землі, але він є ключовим компонентом електронних пристроїв. Автори нової роботи показали, як можна замінити індій на графен і не втратити у властивостях.

Тонкі плівки оксиду індію-олова (ITO) мають високу електропровідність і прозорість для світла, тому їх можна використовувати для різних технологій відображення, включаючи РК-дисплеї, OLED, електронні чорнила і сенсорні екрани, а також світлодіодне освітлення, скляні покриття і сонячні елементи.

Проблема в тому, що індій не зовсім звичайний елемент. Він більш поширений, ніж золото і срібло, але рідко зустрічається в земній корі в елементарній формі: його доводиться витягувати як побічний продукт з руди.

Тому дослідники шукають більш поширені альтернативи для індію. Раніше вчені досліджували, чи можна його замінити на вуглецеві нанотрубки, мідні нанопроводи або склоподібні полімери.

Автори нової роботи вирішили використовувати для цієї мети графен. Матеріал складається з вуглецю товщиною всього в один атом і має корисні електронні та оптичні властивості, а також дуже поширений.

Дослідники нанесли шар графену на прозору підкладку, використовуючи метод, який називається металорганічне хімічне осадження з парової фази. Графен легується азотною кислотою для підвищення провідності, далі його обробляють лазерами, щоб зробити анодом. За словами авторів, отриманий OLED-пристрій на основі графену працює схожим чином як і ті, що зроблені з оксиду індію-олова.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button