Екологія

Відновлювана енергія склала 90% від світової потужності, доданої в 2020 році

За даними Міжнародного енергетичного агентства (МЕА), незважаючи на уповільнення темпів зростання електроенергетики через пандемію COVID-19, поновлювані джерела енергії фактично виросли у 2020 році. На цей момент вони становлять близько 90% від загальної потужності, доданої за цей рік.

Image by PIRO4D from Pixabay

Зростання нових проєктів в Китаї і США привело до збільшення витрат на поновлювані джерела енергії, на які, згідно з доповіддю МЕА, доводиться майже 200 ГВт додаткових генерувальних потужностей по всьому світу.

Великий приплив забезпечувався завдяки гідроенергетиці, сонячної та вітрової енергії. Очікується, що активи з виробництва вітрової та сонячної енергії виростуть на 30% як в Китаї, так і в США. Швидше за все, розробники скористаються пільгами, термін дії яких закінчується.

Агентство прогнозує, що Індія і Європейський Союз також додасть додаткові 10% поновлюваних потужностей, що стане найшвидшим періодом зростання галузі з 2015 року.

«Відновлювана енергія долає труднощі, викликані пандемією, демонструючи стійке зростання», – заявив виконавчий директор МЕА, доктор Фатіх Бірол.

Протягом перших десяти місяців року Китай, Індія і ЄС збільшили кількість відновлюваних джерел енергії на 15% в порівнянні з минулим роком. Тим часом акції виробників обладнання для відновлюваних джерел енергії випереджають більшість фондових індексів і енергетичного сектора в цілому, відзначає агентство.

У МЕА відзначили, що велика частина цього успіху зажадає постійної політичної підтримки. Закінчення строку дії стимулів для використання поновлюваних джерел енергії може знизити попит. Однак, якщо уряди продовжать програми субсидування, до 2022 року додавання сонячної і вітрової енергії може зрости ще на 25%. При правильній політиці сонячні фотоелектричні установки можуть досягти рекордних 150 ГВт до 2022 року, що означає зростання на 40% найбільше за три роки.

«Поновлювані джерела енергії стійкі до кризи COVID-19, але не до невизначеності в політиці», – робить висновок доктор Бірол.

Якщо прогнози МЕА виправдаються, поновлювані джерела енергії можуть стати найбільшим джерелом електроенергії у світі вже до 2025 року.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button