Земля

У Перській затоці знайшли найстаріше «чуже місто», побудоване в VI столітті (фото)

Археологи відкрили найдавніше поселення, що спеціалізувалося на видобутку перлів. Про результати розкопок повідомляє Associated Press.

Археологи оголосили про відкриття найстарішого поселення, жителі якого спеціалізувалися на видобутку перлів. Місто розташовувався в Перській затоці на острові Синія, розташованому в еміраті Умм аль-Кайвайн ОАЕ в 50 км на північний схід від Дубая.

Стародавнє поселення відноситься до доісламського періоду розвитку регіону, знайдені споруди датуються VI століттям. Воно розташоване недалеко від раніше знайденого християнського монастиря, що відноситься до того ж періоду.

Археологи виявили безліч будинків, зроблених з каменю і вапняного розчину. Будівлі займали загальну територію близько 12 Га. Знайдені будинки варіюються від тісних кварталів до просторих самотньо стоячих будинків з внутрішніми дворами.

На обкладинці: розкопки на місці «чужого міста» на острові Синія. Зображення: Alexandermcnabb, CC BY-SA 4.0, Via Wikimedia Commons

У будинках археологи виявили окремі перлини і вантажі, за допомогою яких нирці швидко опускалися на морське дно, покладаючись тільки на затримку дихання. Дослідники відзначають, що, на відміну від інших «сезонних» поселень з видобутку перлів, в новому місті люди, мабуть, жили протягом усього року.

В історичній літературі описуються більш древні поселення, що спеціалізуються на видобутку перлів, але дотепер жодне з них виявити не вдалося.

Це найстаріший приклад такого особливого перлового міста. Це духовний предок таких міст, як Дубай, – говорить Тімоті Пауер, ад’юнкт-професор археології в Університеті Об’єднаних Арабських Еміратів


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button