Земля

Існуючі поля можуть прогодувати на мільярди людей більше

Однією з глобальних світових проблем є забезпечення всіх людей продовольством. В ході нового дослідження учені прийшли до висновку, що реформування виробництва продовольства лише в декількох регіонах світу може підвищити врожайність достатньо для того, щоб прогодувати додаткові три мільярди чоловік, а також зменшити шкоду, що наноситься навколишньому середовищу.

foto_cikavosti_21.07.2014-08

Еколог Пол Уест (Paul West) з університету Міннесоти і його колеги використовували комплексні розрахунки, засновані на розрізнених даних про врожайність, а також методи оцінки орної землі, використовуються і простоюють по всьому світу. Група дослідників зосередила свою увагу на 17 культурах, які становлять 86% світових поживних культур і споживають найбільше води і добрив.

Читайте також: Куди зникає продовольство

Безліч рослин, які можуть бути використані як харчові ресурси, що використовуються для виробництва біопалива, а також корму для худоби (особливо великої рогатої). На думку вчених, корови вимагають набагато більше калорій у кормах для тварин, ніж надають людям. У таких місцях, як Середній Захід США, за словами Уеста, “ми годуємо автомобілі і корів краще, ніж людей”. Весь світ вирощує досить культур для невиробничих цілей, щоб прогодувати 2,4-4 мільярди людей.

Уест підкреслює, що, незважаючи на перегляд співвідношень, це не призведе до відмови від м’яса.

“Одна калорія яловичини вимагає близько 30 калорій корму, – пояснює він. – Але калорія курки та свинини потребує 7-8 калорій корму. Таким чином, навіть невеликий зсув у пріоритетних видах м’яса може мати величезний вплив. І достатню кількість їжі для 400 мільйонів людей може бути зроблено за рахунок усунення харчових відходів у США, Китаї та Індії”.

Дослідження Уеста припускають три основні області, в яких можна стійко збільшувати виробництво продуктів харчування. Це підвищення врожайності непродуктивних ферм, зменшення витрат таких цінних ресурсів, як вода, а також зміна раціону харчування людини.

По-перше, ми повинні отримувати більше їжі від вже існуючих орних земель і господарств. Культури слід вирощувати більш екологічно безпечним способом, тобто скорочувати викиди парникових газів, витрачати менше води на зрошення і не зловживати добривами (що, у тому числі, призводить до забруднення води). Найбільший екологічний збиток від ферм спостерігається в Китаї, Індії, США, Бразилії, Індонезії та Пакистані. Також слід раціонально ставитися до їжі, адже майже 30-50% продуктів харчування в даний час йде у відходи.

Читайте також: Продовольча криза- це кінець світу?

Крім того, поліпшення методів ведення сільського господарства в Африці, Азії та Східній Європі може згенерувати досить продовольства, щоб прогодувати ще 850 мільйонів людей. Майже половина потенційних вигод доведеться на африканські країни. Проте вчені також відзначають, що врожайність в Африці та інших неефективних регіонах особливо вразлива до змін клімату, які не були прийняті до уваги в ході аналізу.

Запропоновані реформи не є інноваційним підходом, проте вони об’єднують розрізнений набір факторів. На думку експертів, глобальні висновки цілком розумні щодо можливого прибутку. Однак політика виробничої системи, як правило, не змінюється на глобальному рівні, скоріше вже на національному або більше місцевому. Виходить, у більшості випадків це вимагатимиме від фермерів інвестицій у сучасні технології, а також державних субсидій.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button