Земля

Іспанський вулкан побив рекорд по виверженню: воно закінчиться ще нескоро

Виверження вулкана Ла-Пальма на Канарських островах в Іспанії триває понад 85 днів. Про це повідомляє The Associated Press.

Вулкан Ла-Пальма в Іспанії почав вивергатися 19 вересня і досі триває. Відтоді через природний катаклізм постраждали понад 3 000 будинків і кілька тисяч людей. У неділю, після декількох днів низької активності, вулкан Кумбре В’єха раптово знову ожив. Виверження супроводжувалося гучними вибухами і величезною хмарою попелу, яка піднялася в небо. Виверження вулкана на іспанському острові побило місцевий рекорд і триває більше 85 днів.

Вчені кажуть, що виверження вулканів непередбачувані. Однак іспанські експерти заявляють, що виверження Ла-Пальми може тривати до трьох місяців. Також Маріано Ернандес, урядовий чиновник острова, в останні дні називав вулкан “стабільним”.

“Річ у тому, що всі ключові показники були низькими, — заявив він іспанській громадській телекомпанії RTVE. – Але вчені не говорять точно, коли це може закінчитися».

Він сказав, що експерти продовжують вимірювати кількість і силу землетрусів в цьому районі, а також місцеві рівні вмісту двоокису сірки. З суботи на неділю влада зафіксувала 24 землетруси, але місцеві жителі не відчули жодного поштовху. Велика частина території, покритої річками лави, що скидають розплавлену породу в море, є сільськогосподарськими угіддями.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button