Земля

Вміст вуглекислого газу досяг найвищого рівня за всю історію нашого виду

Такого лютого не було вже мільйони років. За даними моніторингу стану атмосфери, кількість вуглекислого газу в ній досягло «доісторичного» максимуму, подолавши планку в 400 ppm (одиниць на мільйон).

1-06-03-2015-600-408

Цього рівня планета не знала з часів пізнього олігоцену, що закінчився близько 23 млн років тому. Тоді протягом 11 млн років планета поступово остигала, ймовірно, саме за рахунок повільного зниження кількості вуглекислого газу в повітрі – з 1000 ppm до приблизно сучасного рівня.

Читайте також: Ці рослини — прекрасна альтернатива очищувачам повітря

За приблизно 200 тис. років існування Homo sapiens рівень цей коливався між 170 і 280 ppm. Однак у наш час – швидше за все, саме завдяки нашій діяльності – він продовжує рости приблизно на 2 ppm в рік, нещодавно подолавши психологічно важливу позначку в 400 ppm. 400 часткою на мільйон – це 0,04%, цифра, яка здається досить незначною. Проте вже це накопичення призвело до зростання середньої температури на планеті на 0,8 ° С, а 450 ppm означатиме зростання вже на 2 ° C.

Та й збільшення вмісту вуглекислого газу на рівні 400 не зупиняється: ми продовжуємо спалювати викопне паливо і вирубувати ліси. За наявними оцінками, до кінця сторіччя ця величина досягне 550 ppm, що підніме температуру на 6 ° C. Потепління неминуче.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button