Головна / Земля / Вміст вуглекислого газу досяг найвищого рівня за всю історію нашого виду

Вміст вуглекислого газу досяг найвищого рівня за всю історію нашого виду

Такого лютого не було вже мільйони років. За даними моніторингу стану атмосфери, кількість вуглекислого газу в ній досягло «доісторичного» максимуму, подолавши планку в 400 ppm (одиниць на мільйон).

1-06-03-2015-600-408

Цього рівня планета не знала з часів пізнього олігоцену, що закінчився близько 23 млн років тому. Тоді протягом 11 млн років планета поступово остигала, ймовірно, саме за рахунок повільного зниження кількості вуглекислого газу в повітрі — з 1000 ppm до приблизно сучасного рівня.

Читайте також: Ці рослини — прекрасна альтернатива очищувачам повітря

За приблизно 200 тис. років існування Homo sapiens рівень цей коливався між 170 і 280 ppm. Однак у наш час — швидше за все, саме завдяки нашій діяльності — він продовжує рости приблизно на 2 ppm в рік, нещодавно подолавши психологічно важливу позначку в 400 ppm. 400 часткою на мільйон — це 0,04%, цифра, яка здається досить незначною. Проте вже це накопичення призвело до зростання середньої температури на планеті на 0,8 ° С, а 450 ppm означатиме зростання вже на 2 ° C.

Та й збільшення вмісту вуглекислого газу на рівні 400 не зупиняється: ми продовжуємо спалювати викопне паливо і вирубувати ліси. За наявними оцінками, до кінця сторіччя ця величина досягне 550 ppm, що підніме температуру на 6 ° C. Потепління неминуче.

Натхнення: naked-science.ru