Різне

Історія виникнення пам’ятника

Історія виникнення пам'ятникаНадгробки з каменів, більше відомі як пам’ятники – меморіали, камені для могил, надгробні плити і пам’ятники, мають одинакову функцію і споруджуються з однією і тією ж метою. Здавна це був метод, що дозволяє залишити у віках пам’ять про померлу дорогу людину. Надгробки раніше виготовлялися з різних видів дерева. Так, археологи змогли знайти найдавніші могили неандертальців, що датуються 50 000-75 000 років тому назад.

Перші поховання

Пізніше з’явилися різні способи поховання померлих. Китайцями були вперше здійснені похорон у труні. Це сталося близько 30 000 до н.е. Муміфікація і унікальний спосіб бальзамування тіла стали використовуватися близько 3200 до н.е., що дозволяло зберегти тіла померлих фараонів для загробного життя.

Найпершим кладовищем, яке було схожим на сучасне, був «сад», відкрите в Парижі на початку 19 століття. Тут з’явилися надгробні камені і меморіальні пам’ятники, які представляли собою складні скульптурні роботи. Соціальний статус померлих визначала розмірність і витонченість всього меморіалу.

На перших меморіалах зображувалися страшні сцени за участю скелетів і демонів. Це робилося для того, щоб у живих виникав жах перед швидким загробноим життям. Тільки в кінці 19 століття почали з’являтися меморіали з мирними сюжетами: ангели і херувими. Сьогодні існує велика кількість пам’ятників, які зроблені не тільки за шаблонами, але і за інивідуальними проектами. http://www.prjadko.kiev.ua/ можна переглянути та замовити надгробні постаменти для померлих.

Матеріали для надгробків

Найпершим каменем для надгробків був сланець, доступний в різних місцях. Пізніше став використовуватися мармур, але такі надгробки стали швидко піддаватися руйнуванням, а написи про померлих стиралися. Вже до середини 19 століття граніт став самим привілейованим каменем для будівництва пам’ятників, оскільки він володів такими важливими властивостями, як: стійкість і доступність. І по наші дні граніт є самим активно використовуваним матеріалом для надгробних пам’ятників. Граніт буває різного кольору: білий, сірий, рожевий, світло- зелений.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button