Здоров'я

З яких причин виникає свербіж, і як з ним упоратися

Мабуть, свербіж – це одне з найбільш неприємних відчуттів. Він може виникнути миттєво, і так само миттєво зникати. Але ось в той час, коли він не дає вам спокою, здається, що це вже не можна терпіти. Звичайно, краще не терпіти, а відразу діяти. Для початку потрібно зрозуміти, з яких причин він міг виникнути. Причин може бути багато, існують навіть розлади, при яких людина неспроможна перестати чухатися. Вони можуть виникати на нервовому ґрунті. Але є й інші причини. Для початку варто розібратися, що з себе представляє свербіж.

Він досі є невивченим до кінця явищем, навіть вчені до кінця не можуть розібратися в природі появи цього відчуття. Правдивою вважається гіпотеза, яка говорить про те, що свербіж з’явився завдяки еволюції. Адже потрібно було захищати шкіру, яка є найбільшим органом людини. Захист від бактерій і паразитів, які могли завдати шкоди здоров’ю.

Адже на відміну від інших органів, які знаходяться у нас всередині, шкіра без захистна. Можна сказати, що вона виступає в ролі першого рівня захисту від впливів, які надходять зовні. Логічно подумати, що за весь цей час шкіра виробила певні механізми, за допомогою яких можна захищатися. Буквально кілька років тому вчені думали, що свербіж є видом болю, який залучає певні рецептори, а потім ці самі рецептори передають інформацію про біль з кісткового мозку до головного.

Але тепер стало зрозуміло, що у свербежу існує своя мережа, там є свої клітини, за допомогою яких відбуваються різні хімічні процеси. І навіть якщо реакція на біль зазвичай у всіх різна, то бажання при свербінні зовсім одне – пошкрябати. Це бажання здатне викликати як раз таки больовий сигнал, він навіть здатний перебиватися сигнал свербежу. Тому ми відчуваємо себе краще, коли чухаємо те місце, де виник свербіж.

Але варто знати про те, що свербіж може створити замкнене коло. Адже коли ви чухаєтеся, то створюєте поле для ще більшого свербіння, який починає свербіти ще більше. І так до нескінченності… Такий цикл може призвести до травмування нервових закінчень. Після цього людина перестає контролювати, коли у неї починається свербіж, він просто дуже часто свербить. У цей момент і починається розлад. Іноді причиною, по якій у вас з’являється свербіж, може стати інфекція. Бувають випадки, коли людина заражається лишаєм. Що ж робити в таких випадках?

Якщо заглибитися в історію, то можна знайти дані, які свідчать про те, що в Стародавньому Римі для лікування свербежу використовували жир тварин, хтось намагався зробити це за допомогою срібла. Потім, починаючи з 13 століття, почали використовувати речовину, яку добували з камфорного дерева. Добре, що вже двадцять перше століття, і зараз є анестезія, засоби, які знімають подразнення або стероїдні креми. Але перед тим, як їх використовувати, потрібно обов’язково проконсультуватися з лікарем.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button