Здоров'я

Чим небезпечний секреторний отит

Секреторні отити — це часті захворювання у дітей, особливо раннього віку. При цьому виникає запальний процес середнього вуха, який розвивається на тлі попередніх вірусних інфекцій, захворювань носа і носоглотки. За своїм перебігом захворювання може мати як гостру фазу, так і приховану латентну. При гострій фазі відбувається підвищення температури, закладеність носа, біль у вусі. Найчастіше захворювання протікає без виражених симптомів і виявляється тільки погіршенням слуху у дитини. Likarni.com поспілкувалися з найкращими отоларингологами України про причини виникнення та правильне лікування секреторних отитів.

чим небезпечний секреторний отит

Причини виникнення секреторних отитів — вірусні інфекції, які ведуть до закладеності носа, накопичення слизу в носових ходах, розвитку аденоїдита і порушення дренажної функції слухової труби. При цьому починається запальний процес слизової барабанної порожнини, накопичення ексудату. Відбувається накопичення рідини в барабанній порожнині, що призводить до зниження слуху.

Як виявити захворювання

Триває хворобливий стан довго без істотних больових відчуттів. Часто захворювання не діагностується вчасно через відсутність симптомів. Це призводить до погіршення слуху. Для виявлення застосовується отоскопія, візуальний огляд слухового проходу, барабанної перетинки, оцінюється її стан. Для секреторного отиту характерно зовнішня зміна барабанної перетинки, її випинання. При цьому просвічується рівень рідини за барабанною перетинкою.

До додаткових методів діагностики відносять аудіограму та тімпанометр, які інструментально визначають глибину ураження і ступінь зниження слуху. Використовується антибіотикотерапія для ерадикації збудника, який викликає усі ці процеси.

Ускладнення секреторних отитів

Головна небезпека секреторного отиту — можливість появи внутрішньочерепних ускладнень, наприклад, бактеріального процесу гнійного характеру. Згодом ексудат може перейти в гнійний стан, поширитися на найближчі тканини або органи. Є ризик розвитку абсцесів, які можуть проникати через кров гематогенним шляхом в довколишні структури, головний мозок. Також може поширюватися контактним шляхом, коли починається великий гнійний процес, іноді виникає мастоїдит.

Захворювання зустрічається у дорослих та дітей

Так, у дорослих теж може бути, але в менш вираженій формі. У дітей процес більш виражений за рахунок своєї анатомічної структури середнього вуха.

Профілактика

Важливо вчасно і адекватно проводити лікування вірусних інфекцій, щоб не допустити ускладнень у вигляді отиту. Якщо вже поставлений діагноз секреторного отиту, необхідна адекватна антибіотикотерапія спільно з сануючими процедурами носа і носоглотки для відновлення дренажної функції слухової труби.

Чи можливий рецидив захворювання

Так, звичайно, захворювання може давати рецидиви, особливо за відсутності повноцінного лікування первинно, при збільшених аденоїдах, викривленої носової перегородки, при алергічних і вазомоторних ринітах, на тлі повторюваних ГРВІ.

Для того щоб домогтися повноцінного носового дихання, потрібна санація. Вона включає промивання носа для того, щоб прибрати слиз, судинозвужувальні назальні спреї, правильний підбір антибіотикотерапії з дотриманням дозування і курсу тривалості прийому.

Поради лікарів

Не можна займатися самолікуванням. Потрібно правильно підібрати дозу препарату, правильно розрахувати тривалість лікування. Бездумне застосування антибіотиків негативно позначається на здоров’ї. Виникає резистентність бактерії до антибіотиків, у подальшому вони вже не працюють. У період лікування не можна гріти хворе вухо. Фізіотерапію застосовують уже після проведення основної терапії.

Likarni.comіз піклуванням про ваше здоров’я!


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button