Екологія

Через глобальне потепління, в океані процвітають отруйні водорості

Глобальна температура океану зростає, але наслідки цього підвищення не цілком зрозумілі. Остання стаття, опублікована в журналі PNAS, уточнює один з них, показуючи, що шкідливе цвітіння води стало більш інтенсивним.


Деякі види водоростей природним чином виробляють токсини. Ряд видів (у тому числі Alexandrium fundyense і Dinophysis) виробляє токсини, які накопичуються в молюсках. Люди, які споживають потім ці молюски в їжу, можуть відчувати стани, подібний до паралічу або діареї через отруєння.

Дослідження показало, що потепління в Північній Атлантиці з 1982 року значно збільшило темпи зростання цих двох найбільш небезпечних видів водоростей. Ареал поширення цих видів охопив величезну площу океану протягом останніх 35 років. Крім того, тривалість сезону їх цвітіння збільшилася на цілих вісім тижнів за той же період часу.

Порівняльний аналіз даних для Тихого і Атлантичного океанів йде не на користь останнього, хоча початок цвітіння цих водоростей збігається для обох океанів, в Північній Атлантиці сезон завершується значно пізніше (до 8-х тижнів).

Вчені пов’язують це явище з різницею в нагріванні: тоді як температура північних вод Тихого океану піднялася за цей період лише на 0,6 градуса Цельсія, Північна Атлантика потеплішала на 1-3 градуси Цельсія.

Незважаючи на ряд інших екологічних факторів, такі як: наявність поживних речовин або наявність хижаків, які споживають ці водорості, вчені вважають найбільш істотним фактором саме потепління Атлантичного океану.

Проектування даної моделі деградації океану на майбутнє може привести в 21 столітті до глобальної катастрофи.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button